15 czerwca, 2024

Portal Dom i Ogród – ECOFLOOR.PL

Informacje na temat remontu, budowy, aranżacji wnętrz.

okna

Uszczelnianie okien przed zimą

Okna i drzwi to podstawa, jeśli chodzi o utrzymanie ciepłej temperatury w pomieszczeniu. Małe szpary, przez które wlatuje zimne powietrze, mogą powodować ogromne koszty w skali roku. Poza tym nieprzyjemny przewiew, który dostaje się do środka, może powodować problemy zdrowotne i znacząco obniżać odporność. Uszczelnienie okien może bardzo zredukować rachunki oraz poprawić komfort życia, a nie jest to skomplikowany proces. Na czym polega i jak się za to prawidłowo zabrać?

Kiedy zakłada się taśmy do okien?

Niezależnie od sposobu i rodzaju ogrzewania, podczas mroźnych zim i chłodnych okresów przejściowych, warto zapewnić sobie dodatkową ochronę, która będzie zapobiegała przed wychłodzeniem domu, czy mieszkania. Uzupełniające ocieplenie budynku, czy zamontowanie taśm na oknach lub drzwiach może znacząco pomóc w utrzymaniu ciepła na stałym poziomie. Uszczelnienie okien może zostać wykonane zarówno w ocieplanych, jak i nieocieplanych pomieszczeniach i w każdym przypadku jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

Taśmy do okien – rozwiązanie w sezonie grzewczym:

Taśmy uszczelniające do okien sprawdzają się bardzo dobrze, jeżeli nieszczelność sprowadza się do konkretnego miejsca. W takim przypadku wystarczy jedynie przykleić je w miejscu nieszczelności. Sam montaż może nie należeć do najłatwiejszych, ale wystarczy chwila uwagi i precyzja, by osiągnąć długotrwały efekt. Ważne jest to, by pamiętać o różnych rodzajach taśm uszczelniających, w zależności od ich przeznaczenia na zewnętrznej, bądź wewnętrznej części okna.

Jak wygląda montaż taśmy uszczelniającej?

Przede wszystkim, zanim podejdzie się do montażu nowych taśm uszczelniających, należy zdjąć stare, oczywiście, jeśli były założone. Okna, bądź drzwi trzeba całkowicie zdemontować i oczyścić powierzchnię ościeżnicy – w przeciwnym wypadku taśma uszczelniająca okna nie przyklei się do końca i będzie powodowała źródło nieszczelności. Kolejny krok to bardzo precyzyjny montaż taśmy uszczelniającej i ewentualne wypełnienie powstałych przestrzeni pianką, bądź silikonem.