15 czerwca, 2024

Portal Dom i Ogród – ECOFLOOR.PL

Informacje na temat remontu, budowy, aranżacji wnętrz.

rozbiórka

Rozbiórka domu – wywóz gruzu

Rozbiórka domu to bardzo duże przedsięwzięcie. Wymaga ogromnego zaplanowania. Począwszy od załatwienia odpowiednich formalności a skłaczywszy na wywozie problemowych odpadów budowlanych. Co zrobić z gruzem budowlanym? 

Gruz budowlany

Rozbiórka domu wiąże się z dużą ilością problemowych śmieci. Gruz jest głównym składnikiem opadów, możemy do niego zaliczyć elementy betonowe, ceramikę, cegły i tynk.

Gruz możemy podzielić na trzy kategorie:

  • czysty- składa się głównie z elementów betonowych i ceglanych. Nie powinien być zmieszany z innymi odpadami ani też ze sobą nawzajem.
  • mieszany- to odpady składające się z betonowych elementów, ceramiki, cegieł i ziemi. Są one zmieszane ze sobą.
  • zanieczyszczony- w skład tego gruzu wchodzą ceramika, armatura sanitarna, kleje, tynki i siatki montażu.

Poddany odpowiedniemu kruszeniu zostaje on wykorzystywany do budowy dróg i placów. Po obróbce może on służyć jako materiał budowlany. Idealnie sprawdza się do utwardzenia lub wyrównania podłoża. Firma https://skip-recycling.pl/ oferuje wywóz gruzu z rozbiórki domu. Posiada odpowiedni sprzęt do transportu śmieci budowlanych. Szybko i bezproblemowo załaduje oraz wywiezie zalegający gruz na placu rozbiórki.

Zalety wynajęcia kontenera na budowę

Gruz budowlany z rozbiórki domu stanowi duży problem, dla osób które nie posiadają odpowiedniego sprzętu do tego. Nie można go wyrzucać do zwykłych kontenerów na odpady komunalne. W sytuacji gdy właściciel nie planuje ponownie go wykorzystać musi zadać o jego utylizację. Oczywiście wywóz śmieci problemowych pochodzących z budowy, można powierzyć profesjonalistom specjalizującym się w wywozie gruzu. Firma Skip Recykling Poznań posiada w ofercie kontenery na gruz, odpady zielone i budowlane. Dba o właściwy wywóz oraz recykling. Odpady budowlane są bardzo ciężkie i gabarytowe. Do ich transportu firma Skip Recykling posiada potrzebny specjalistyczny sprzęt i samochody ciężarowe. Kontenery do wywozu gruzu wyposażone są w specjalną zabudowę bramową. Jest to bardzo dobre rozwiązanie ułatwiające transport. Załadunek jest możliwy dzięki posiadanemu przez firm Skip Recykling dźwigu hydraulicznego, ma on udźwig nawet 10 ton. Gwarantuje sprawne i zgodne z prawem usunięcie gruzu.

Gdzie można wynająć kontener na gruz?

Kontenery należy zamówić już na czas trwania rozbiórki domu. W ten sposób pracownicy będą cały czas załadowywać odpady. Warto ustawić go w miejscu, które zapewni wygodny załadunek. Firma Skip Recykling posiada w ofercie kontenery do wywozu gruzu o pojemności: 1.7 m3, 2.7 m3, 6 m3, 8 m3, 14 m3, 16 m3 i 33 m3. Wynajem kontenerów na gruz budowlany jest dostępny na terenie Poznania oraz inne pobliskie miejscowości do 100 km. Firma Skip Recykling posiada również szeroką ofertę związaną z szeroko pojętym budownictwem. Wynajem toalet przenośnych, rękawy do gruzu, wywóz ziemi i gliny oraz wiele innych.