19 lipca, 2024

Portal Dom i Ogród – ECOFLOOR.PL

Informacje na temat remontu, budowy, aranżacji wnętrz.

szklarnia

Praca przy zbiorze warzyw i owoców – gdzie można ją znaleźć?

Praca przy zbiorze warzyw i owoców to zatrudnienie sezonowe, gdzie w czasie wiosny, lata i jesieni pojawia się masa różnorodnych ogłoszeń. Oczywiście wymaga ogromnej motywacji i samozaparcia, jednak zarobki okazują się często bardzo dobre. To również świetna okazja do dorobienia dla uczniów, studentów czy emerytów. Właściciele różnych plantacji warzyw i owoców chętnie przyjmują do pracy nawet na weekendy. Gdzie szukać ogłoszeń? Przeczytasz w naszym krótkim wpisie. 

Ogłoszenia internetowe i w prasie

Jednym z najszybszych i najskuteczniejszych sposobów poszukiwania pracy są ogłoszenia w Internecie w popularnych serwisach. Wszystko przez wzgląd na ich ogromną ilość i różnorodność. Jednym z takich portali jest Jobimi.com, gdzie praca czeka na wyciagnięcie ręki. Wpisując swoje miasto np. praca Kraków, masa ogłoszeń wyświetla się także na portalu Hitpraca.pl. Takie serwisy są idealne do poszukiwania ofert na dogodnych warunkach i w określonym miejscu, dzięki temu pozwalają na zaoszczędzenie czasu. Poszukując pracy przy zbiorze warzyw i owoców, warto przejrzeć ogłoszenia zamieszczane w lokalnej prasie, gdzie rolnicy czy przedsiębiorcy bardzo często zamieszczają oferty w takich nośnikach informacyjnych. Pojawiają się one już na kilka tygodni przed rozpoczęciem zbiorów, dlatego przeglądając ogłoszenia, można trafić na coś interesującego. 

Agencje Pracy i Urzędy Pracy 

Poszukując pracy przy zbiorze owoców i warzyw można udać się także do Urzędów Pracy czy Agencji Pracy. Tam również czekają ogłoszenia o pracach sezonowych do zbioru warzyw i owoców. Wiążą się z pozyskaniem stabilnego zatrudnienia i dobrym wynagrodzeniem. Poszukiwania, warto zacząć na kilka tygodni przed rozpoczęciem sezonu zbiorów konkretnego gatunku roślin. Pamiętajmy, że nie tylko w Polsce istnieje ogromne zapotrzebowanie na pracowników sezonowych. To również inne kraje Europy, gdzie chętnie przyjmowani się Polacy do zbioru truskawek, szparagów czy innych owoców i warzyw. Zapotrzebowanie jest bardzo duże i często wiąże się z bardzo dobrym wynagrodzeniem. Poszukiwani są nie tylko pracownicy do bezpośredniego zbioru, ale również do pakowania czy poruszania się pojazdami rolniczymi.

Warto pamiętać, że praca przy zbiorach warzyw i owoców jest dość wymagająca i powinna wiązać się z ogromną gotowością do pracy. To praca w różnorodnych warunkach, słońce, deszcz, ogromny upał. Wiąże się również z codziennym wstawaniem o wczesnych godzinach porannych.