15 czerwca, 2024

Portal Dom i Ogród – ECOFLOOR.PL

Informacje na temat remontu, budowy, aranżacji wnętrz.

odpady

Jak skutecznie zamówić usługę wywozu odpadów?

Inwestor borykający się remontem lub oczekujący na realizację założenia budowlanego ma wiele rzeczy na głowie. Musi dograć wiele z pozoru niepowiązanych ze sobą rzeczy tak, by zgrały się one w czasie i przestrzenie. To zadanie jest trudne. By nieco ułatwić cały proces, postaramy się szczegółowo wyjaśnić kwestię pozbycia się i utylizacji odpadów, które powstaną podczas przeprowadzanych prac. O tym, że śmieci wywożone są w kontenerach i workach typu big bag, słyszał zapewne każdy. Tylko jak to się właściwie odbywa i na co warto zwrócić uwagę?

Cena. Od czego zależy?

Największy wpływ na całościowy koszt ma rodzaj, czyli kategoria odpadów, które będziemy wywozić. Jeśli będzie to czysty gruz, cena będzie niska. W przypadku odpadów budowlanych koszt wzrasta. Baza danych o odpadach kategoryzuje je według własności fizycznych i chemicznych. W praktyce utylizacja każdego rodzaju śmieci, wymaga uiszczenia innej opłaty. Najdroższe będą materiały trudne w utylizacji i niebezpieczne. W przypadku substancji, takich jak azbest, papa, materiały izolacyjne, należy liczyć się z odpowiednio wyższymi kosztami wywozu.

Kolejna kwestia to ilość odpadów. Im więcej śmieci wywozimy, tym więcej za to zapłacimy. To logiczne. Przy czym należy pamiętać, że im większy pojemnik zamówimy, tym mniejszy koszt za metr sześcienny odebranego odpadu.

Oddać samodzielnie, czy zamówić komercyjną usługę?

W niektórych przypadkach można pokusić się o to, by samodzielnie odwieźć odpady do lokalne PSZOK-u. Jeśli dysponujemy odpowiednim pojazdem i przyczepką, nic nie stoi na przeszkodzie, by niewielką ilość gruzu przetransportować tam samemu, W innych wypadkach warto skorzystać z usług profesjonalistów. Zamawianie kontenera na odpady Gdynia, jest bardzo proste. Kontaktujemy się z przedsiębiorstwem odbierającym śmieci i ustalamy, jaki rodzaj i pojemność kontenera nas interesuje.

Firma Wgg.com.pl dostarcza go pod wskazany adres, a po umówionym czasie odbiera go z powrotem. W naszej gestii jest tylko załadowanie pojemnika odpadami.

Alternatywa dla kontenera.

Jeśli mamy do wywiezienia mniejsze ilości gruzu, możemy zamówić worek typu big bag. To doskonała opcja w miejscach, gdzie brakuje przestrzeni na postawienie pełnowymiarowego kontenera, lub tam, gdzie ilość odpadów nie jest znacząca (najczęściej pojemność worka nie przekracza 1,5m3. Firmy oferujące usługi odbioru odpadów, zazwyczaj przewidują dwie formy płatności. Może to być gotówka w momencie podstawienia lub wpłata na konto, przed wykonaniem usługi. Klient nie jest więc skazany na posiadanie gotówki.