20 kwietnia, 2024

Portal Dom i Ogród – ECOFLOOR.PL

Informacje na temat remontu, budowy, aranżacji wnętrz.

brama wjazdowa

3 powody, dla których brama wjazdowa powinna otwierać się za pomocą pilota. Zwłaszcza zimą!

Coraz częściej doceniamy rozwiązania z zakresu domowej automatyki. Zdecydowanie ułatwiają życia, prawda? Jedną z takich propozycji jest automatyka bram wjazdowych i garażowych. Tutaj proces otwierania i zamykania bramy odbywa się za pomocą pilota, bez konieczności naszego wychodzenia z samochodu i ręcznej obsługi bramy. Jeśli ktoś jeszcze nie zdecydował się na takie rozwiązanie, podpowiadamy najważniejsze powody, dla których z pewnością warto to zrobić. Okazuje się, że docenimy fakt posiadania obsługiwanej pilotem bramy zwłaszcza zimą.

1. Kompaktowy pilot breloczek masz zawsze pod ręką

Zautomatyzowana brama – wjazdowa lub garażowa – jak to właściwie działa? Otóż aby otworzyć lub zamknąć bramę z wbudowanym systemem automatyki, potrzebny nam będzie pilot. Zakodowane w nim funkcje pozwalają na zdalną obsługę bramy, a zatem bez wychodzenia z samochodu i konieczności angażowania siły naszych rąk. Sam pilot to z kolei niewielkie, lekkie urządzenie, które swobodnie zmieści się w kieszeni, torebce, czy po prostu w schowku samochodowym. Dzięki owej kompaktowości, pilot do bramy jest jeszcze bardziej wygodny w użyciu, a przy tym zawsze możemy mieć go pod ręką.

Ciekawym rozwiązaniem są na pewno piloty do bram będące jednocześnie brelokami. Znaleźliśmy tego typu propozycje m.in. na https://sukcesgroup.pl/sklep/pl/496-piloty-breloki. Doczepiając takiego pilota do kluczyków samochodowych nie musimy się martwić, że pilot się nam gdzieś zawieruszy.

2. Nie musisz wychodzić z samochodu, aby otworzyć lub zamknąć bramę

Niezależnie od tego, jaki typ bramy posiadamy na swojej posesji, czy w garażu, jej obsługa za pomocą pilota będzie prosta, intuicyjna i naprawdę wygodna. Otwarcie lub zamknięcie bramy dokonuje się tutaj poprzez wciśnięcie odpowiedniego, wcześniej zakodowanego przycisku. Jedno kliknięcie i proces otwierania lub zamykania zostanie rozpoczęty. Co istotne, przebiega on bardzo płynnie i sprawnie, jednak i tak zawsze mamy możliwość zakodowania pilota w spersonalizowany sposób. Ustawienia będą wówczas jeszcze bardziej odpowiadały naszym preferencjom.

Najważniejsze jednak w takim rozwiązaniu jest to, że brama otworzy się lub zamknie samoczynnie, a my nie będziemy musieli wysiadać z samochodu. W przypadku kiepskiej pogody posiadanie pilota może okazać się bezcenne!

auto

3. Oszczędzasz czas, dbasz o swój komfort i… bezpieczeństwo

Ręczne otwieranie i zamykanie bramy może być nieco czasochłonne. Dodatkowo, ciężkie, bardziej masywne konstrukcje mogą być trudne w obsłudze, np. dla drobnej kobiety. Pilot zdecydowanie ułatwia nam tutaj zadanie. Warto jednak wspomnieć, że automatyka bram wpływa bezpośrednio na wyższy poziom bezpieczeństwa – naszego i samochodu. Jak to się dzieje?

Zimą, gdy nawierzchnia drogi lub podjazdu będzie zasypana śniegiem lub oblodzona, obsługując bramę za pomocą pilota (i nie wychodząc tym samym z samochodu) unikniemy ryzyka np. poślizgnięcia się i złamania nogi lub ręki.

Z kolei samochód pozostawiony na drodze w chwili, gdy my będziemy otwierać bramę ręcznie to ryzyko jego kradzieży. Lepiej pozostać w aucie i otworzyć bramę pilotem, prawda?