13 lipca, 2024

Portal Dom i Ogród – ECOFLOOR.PL

Informacje na temat remontu, budowy, aranżacji wnętrz.

pokój dziecięcy

Pokój dziecięcy w stylu glamour

Zaprojektowanie pokoju dziecięcego to bardzo duże wyzwanie. Dzieci szybko rosną i z czasem zmieniają się ich zainteresowania, dlatego dobrze jest postawić na najbardziej uniwersalne rozwiązania. Bardzo ciekawą możliwością jest urządzenie pokoju w stylu glamour. 

Pokój glamour dla dziewczynki 

Styl glamour przede wszystkim kojarzy się z wnętrzami dla dziewczynek. Aranżacja wnętrz wejherowo kładzie duży nacisk na idealnie dobrane dodatki i dekoracje. 

Aby pokoik dla małej dziewczynki miał cechy galmour, należy przede wszystkim wybrać odpowiednie kolory ścian. Nikogo nie zdziwi to, że świetnie będzie się prezentował róż. Ponadto należy postawić na wiele błyszczących elementów, które z pewnością przyciągną wzrok i dadzą poczucie elegancji. 

Dobrym dodatkiem będzie np. lustro ozdobione w ciekawy sposób. Warto też postawić na eleganckie ornamenty, a także bogato zdobione ramki na zdjęcia. Dopełnieniem aranżacji będzie też lampa (np. kryształowa) oraz zasłony.

Warto pamiętać, że w stylu glamour kolory nie są najważniejsze. Dobór kolorystyczny może być praktycznie dowolny. Ważniejsze jest to, aby obecne było jak najwięcej błyszczących i eleganckich elementów. 

O czym  jeszcze pamiętać urządzając pokój glamour dla dzieci?

Pokój w stylu glamour powinien olśniewać. Dlatego dużą uwagę należy przykuć do właściwego doboru mebli. Dobrze, żeby miały one ciekawy, nietuzinkowy kształt i pasowały do siebie. Doskonałym uzupełnieniem mogą być także tapety w charakterystyczne wzory. 

Mimo, że tworząc pokój w stylu glamour można postawić na wiele dodatków i bogactwo możliwości, nie należy przesadzić, aby nie doprowadzić do przesytu. Zachowanie równowagi to niezwykle ważna kwestia, która wyznacza granicę między stylem glamour a kiczem i tandetą. 

Pokój w stylu glamour u trochę starszych dzieci i nastolatków

Jak wspomniano wcześniej, dzieci szybko dorastają dlatego to jak został urządzony ich pokój z czasem będzie musiało ulec zmianie. Przede wszystkim warto zaznaczyć, że nastolatki nie koniecznie lubią kolor różowy. Dlatego dobrze jest go zastąpić innymi barwami. Ponadto, bardzo duże znacznie będą miały wszelkie dodatki jak np. dywaniki, żyrandole, plakaty itd. Należy wykazać się szczególną kreatywnością, a także zadbać o funkcjonalność. 

W sklepach dostępne jest wiele mebli, akcesoriów i dodatków, które pomogą urządzić wnętrza w stylu glamour. Nawet pokoiki dla najmłodszych mogą prezentować się naprawdę atrakcyjnie i stylowo. Bardzo ważne jest jednak zachowanie umiaru.