19 lipca, 2024

Portal Dom i Ogród – ECOFLOOR.PL

Informacje na temat remontu, budowy, aranżacji wnętrz.

oknA

Jak wybrać najlepsze okna do domu?

Przed osobami, które decydują się na remont lub budowę domu stoi wiele ważnych decyzji. Jedną z nich jest wybór okien. Co prawda w projektach domów, czy bloków  architekci często podpowiadają, jakie okna będą najlepszym wyborem, jednak czasem warto rozważyć zakup innych okien.  Kiedy decydujemy się na remont, możemy sami wybrać, które okna najbardziej nam odpowiadają. Czym więc kierować się przy zakupie okien?

1. Jakie na pewno powinny być dobre okna?

2. Okna plastikowe0 czy warto?

3. Okna aluminiowe- idealnie dopasowane do nowoczesnych budynków.

4. Który rodzaj wybrać?

5. Cennik okien.

Jakie na pewno powinny być dobre okna?

Z pewnością można powiedzieć, że warte zakupu są okna, które są funkcjonalne. Jest to element wyposażenia domu, który ma sprawnie działać. Okna powinny być również wytrzymałe. Zdarza się tak, że mocno nim szarpniemy lub pod wpływem wiatru części okna uderzą o siebie. Każdy chce mieć więc pewność, że w takich sytuacjach okno się  nie uszkodzi.  Kolejnym ważnym aspektem jest wygląd. Okna dobieramy do designu domu. Powinny więc współgrać z charakterem pomieszczeń i wyglądem zewnętrznym budowli.

Okna plastikowe- czy warto?

Okna plastikowe (PCV) posiadają wiele zalet. Największą z nich jest zdecydowanie cena. Są to produkty względnie niedrogie.  Dobrze zamontowane są w stanie skutecznie izolować ciepło.  Dodatkowo sprawnie niwelują dźwięki pochodzące z zewnątrz. Ich dużą zaletą jest również wygląd. Na rynku dostępne są okna plastikowe w różnych kolorach, kształtach i wykończeniach. To dobry wybór, gdy szukamy okien energooszczędnych. Są łatwe w utrzymaniu i konserwacji. Zwykle przystosowane są raczej do niedużych przeszkleń.

Okna aluminiowe- idealnie dopasowane do nowoczesnych budynków

Okna aluminiowe są perfekcyjnym rozwiązaniem w nowoczesnych budynkach, typu loft. Współcześnie projektowane domy posiadają często wysokiej jakości systemy ociepleniowe, które chronią pomieszczenia przed utratą ciepła. Właśnie w takich przypadkach okna aluminiowe, które mają słabsze właściwości izolacyjne, sprawdzą się doskonale. Śmiało można wykorzystać je do dużych przeszkleń, również tych narożnych. Dobrze sprawdzą się w przypadku fasad, czy ogrodów zimowych.  Większe przeszklenia są obecnie bardzo modne. Również bardzo często stosuje się nietypowe kolory okien, takie jak: odcienie szarości, czerń, czy brąz. Okna aluminiowe są lekkie a przy tym wytrzymałe i  trwałe. Nie wymagają konserwacji i nie odkształcają się.

Który rodzaj wybrać?

Decyzję o wyborze okien należy dobrze przemyśleć. Są to elementy domu, których nie wymieniamy często. Warto więc dobrze zastanowić się nad tą decyzją. Kluczowymi argumentami powinny być właściwości domu lub mieszkania. W nowym budownictwie lepiej postawić na okna aluminiowe zaś w starszych budynkach lepiej sprawdzą się okna plastikowe. Dobrze jest zapoznać się z zdaniem specjalistów.  Więcej o rodzajach okien przeczytać można znaleźć pod linkiem okno aluminiowe opinie.

Cennik okien

Ile kosztuje okno do domu? To pytanie zadaje sobie wiele osób. Cena zależy od bardzo wielu czynników. Są to między innymi:

  • rodzaj okna
  • miejsce jego przeznaczenia
  • rodzaj otwarcia
  • profil okna
  • pakiet szybowy
  • kolor
  • materiał
  • rozmiar

Obecnie firmy są w stanie dopasować okna do niemalże każdego kształtu wybranego przez klienta. To od zamawiających zależy, na jaki rodzaj, kolor i materiał się zdecydują.  

Wybór okien nie jest więc taką prostą czynnością. Pod uwagę należy wziąć bardzo wiele czynników, które mogą mieć wpływ na późniejsze użytkowanie okien. Przede wszystkim należy zapoznać się z różnymi ofertami i wybrać tą najkorzystniejszą. Najlepiej dopasowaną bezpośrednio do potrzeb klienta. Zawsze warto wybierać sprawdzone firmy, które będą synonimem jakości  i trwałości.