19 lipca, 2024

Portal Dom i Ogród – ECOFLOOR.PL

Informacje na temat remontu, budowy, aranżacji wnętrz.

osiedle

Nowoczesne osiedle – jakie powinno być?

Trudno nie zauważyć, że w Polsce buduje się coraz więcej nowoczesnych osiedli, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem chętnych do zakupu własnego mieszkania. Podczas wybierania swojego przyszłego gniazdka patrzymy już nie tylko na cenę czy lokalizację. Mają dla nas znaczenie również inne wyznaczniki nowoczesności i komfortu. Jakie?

Od ostatnich kilku lat da się zauważyć ogromny wpływ młodego pokolenia na rynek nieruchomości. Impakt ten zawiera się głównie w narzucaniu nowoczesnych trendów w budownictwie, przez co deweloperzy starają się tak budować swoje nowe osiedla, by był przyjazne gustom i wymaganiom młodych – bo to oni głównie stanowią popyt mieszkaniowy.

Jakie powinno być osiedle, żeby można było uznać je za nowoczesne?

BUDYNKI W DOBRYM STYLU

Kiedy przybywamy na osiedle, pierwsze, co widzimy to budynki. Ich elewacje, kolor, ustawienie, kształt, dachy, okna, dodatki aranżacyjne. Niedopuszczalnym jest, by dzisiejsze osiedla były nieprzemyślane pod względem harmonii, ułożenia, rozplanowania oraz – przede wszystkim – estetyki wykonania i projektu. Największym powodzeniem cieszą się więc osiedla stworzone w nowoczesnym duchu. Takie, które łączą rozsądne planowanie z ciekawym stylem.

MOŻLIWOŚĆ POSIADANIA GARAŻU

Młodzi ludzie są coraz bardziej zmotoryzowani. Ci, którzy znaleźli dobrą pracę, posiadają już własne samochody – często bardzo ładne i nietanie. Umożliwienie im posiadania własnego garażu lub chociaż miejsca na parkingu krytym, podziemnym, to absolutny obowiązek deweloperów. Często bywa tak, że młodzi – mimo tego, że osiedle bardzo im się podoba – rezygnują z kupna mieszkania na nim ze względu na brak dobrej jakości miejsc do zaparkowania samochodu.

KAMERALNOŚĆ PRZECIWKO MASÓWCE

Dawne osiedla budowane w czasach PRL-u to już przeszłość. Czasy, kiedy trzeba było „upchnąć” jak najwięcej obywateli na jak najmniejszym metrażu odeszły w niepamięć. Dziś stawia się na przestrzeń i kameralność. Dlatego właśnie nowoczesne osiedla nie przypominają dżungli betonowych bloków, wśród których trudno się odnaleźć. Deweloperzy stawiają dziś na komfort życia i poczucie przynależności do osiedla.