15 czerwca, 2024

Portal Dom i Ogród – ECOFLOOR.PL

Informacje na temat remontu, budowy, aranżacji wnętrz.

bloczki ogrodzenie

Nowoczesne ogrodzenia – dlaczego warto wybrać bloczki ogrodzeniowe z betonu architektonicznego?

Ogrodzenie to integralna część całej posesji. Trzeba o nim pomyśleć już na etapie wznoszenia domu. Ma ono za zadanie chronić teren przed dostępem osób postronnych, zapewniać intymną atmosferę i tworzyć swoisty azyl.

Ogrodzenie to integralna część całej posesji. Trzeba o nim pomyśleć już na etapie wznoszenia domu. Ma ono za zadanie chronić teren przed dostępem osób postronnych, zapewniać intymną atmosferę i tworzyć swoisty azyl.

Wśród surowców służących do wykonania finalnego ogrodzenia na uwagę zasługują bloczki ogrodzeniowe bazujące na betonie architektonicznym. Wyróżniają się one ciekawą estetyką, wytrzymałością, odpornością na czynniki zewnętrzne, a także łatwością montażu.

Co jeszcze warto wiedzieć o tak wykonanych ogrodzeniach?

Najważniejsze zalety bloczków ogrodzeniowych

Murek ogrodzeniowy bazujący na bloczkach z betonu dekoracyjnego jest przede wszystkim niezwykle trwały. Sprawdza się przez lata użytkowania mimo narażenia na działanie rozmaitych czynników zewnętrznych, w tym warunków atmosferycznych. Bloczki są odporne na wysokie i niskie temperatury, promieniowanie UV, wilgoć oraz opady. Nie imają się ich grzyby, pleśń oraz mech.

ogrodzenie z bloczków

Tak wykonane ogrodzenie jest bardzo trudne do sforsowania. Niestraszne mu zarysowania czy uderzenia. Te właściwości sprawiają, że ogrodzenie na bazie bloczków może zagościć w dowolnym regionie, nawet terenach nadmorskich, ponieważ parametry betonu architektonicznego nie zmieniają się pod wpływem działania słonej wody.

Uniwersalna estetyka to równie ważny atut, co właściwości fizyczne. Choć beton kojarzy się głównie z wystrojami industrialnymi bądź wnętrzami skrojonymi na miarę typowych loftów, doskonale prezentuje się wokół posesji wyróżniających się skrajnie odmiennymi stylami architektonicznymi. Betonowe ogrodzenie może się komponować z domami klasycznymi, nowoczesnymi, a także z obiektami inteligentnymi. Wybarwienie oraz unikalność powierzchni bloczków betonowych wpływają każdorazowo na niepowtarzalne walory dekoracyjne ogrodzenia.

Wyspecjalizowana manufaktura

Bloczki ogrodzeniowe znajdują się w ofercie wielu przedsiębiorstw, jednak tych oryginalnych, o pożądanych parametrach i właściwościach, najlepiej szukać w wyspecjalizowanych firmach. Manufaktura SLABB należy do czołowych producentów w Polsce. Może się pochwalić współpracą z artystami i architektami, dzięki którym powstają indywidualne projekty. Ponadto ogrodzenia bazujące na bloczkach z betonu architektonicznego są gwarancją wyjątkowej estetyki, łatwości w pielęgnacji i trwałości na lata użytkowania.