15 czerwca, 2024

Portal Dom i Ogród – ECOFLOOR.PL

Informacje na temat remontu, budowy, aranżacji wnętrz.

okno balkonowe Domel

Jakie okna PCV wybrać? Poradnik zakupowy od A do Z

Obecnie największym uznaniem cieszą się plastikowe profile okienne. W związku z tym pojawia się pytanie, jakie okna PCV polecacie? Jak wybrać wysokiej jakości stolarkę otworową? Najbardziej polecane są modele o niskim współczynniku przenikalności cieplnej, które charakteryzują się doskonałą izolacją termiczną. Okna wykonane z trwałego i wytrzymałego materiału PCV mogą przetrwać latami. Sprawdźmy wszystkie dostępne możliwości.

Jakie okna PCV wybrać do nowoczesnego domu lub mieszkania?

Możliwości jest naprawdę wiele! Jedynym ograniczeniem bywa budżet oraz nasza wyobraźnia. Jakie okna PCV kupić do nowoczesnego mieszkania lub współczesnego domu? Z pewnością warto zainwestować w energooszczędne modele, które wpływają na zmniejszenie kosztów użytkowania. Wysokiej jakości stolarka otworowa pozwala utrzymać komfortową temperaturę w mieszkaniu o każdej porze roku. Wśród energooszczędnych produktów znajdują się innowacyjne okna PCVJakie wybrać? Najbardziej polecane są wielokomorowe konstrukcje wyposażone w dodatkowe uszczelki, ciepłe ramki oraz wypełnienia piankowe wewnątrz profilu. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się okna PCV renomowanego producenta. Firma Domel posiada w sprzedaży modele, które charakteryzują się minimalistycznym designem. Proste konstrukcje wyróżniają się ultrawąskimi profilami i ukrytym skrzydłem. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom zastosowanym podczas produkcji, okna PCV doskonale doświetlają domowe pomieszczenia naturalnym światłem słonecznym.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

  1. Izolacja termiczna, która stanowi odpowiednie zabezpieczenie przed utratą ciepła z wnętrza budynku. Okna powinny zapewniać komfort przebywania w danym pomieszczeniu zarówno latem, jak i zimą. Budując dom pasywny, warto wybrać modele o współczynniku przenikalności cieplnej poniżej 1,1 W/m2K.
  2. Dźwiękoszczelność, czyli skuteczność z jaką okno redukuje poziom dźwięków dobiegających z zewnątrz. Parametr Rw mierzony jest w decybelach. Standardowe modele charakteryzują się izolacyjnością akustyczną na poziomie 35 dB.
  3. Zabezpieczenie przed włamaniami, które znacznie zwiększa funkcjonalność okna. Poza tym skutecznie chroni domowników przed nieproszonymi gośćmi. Tylko i wyłącznie w ofercie renomowanych producentów stolarki otworowej znajdziemy zabezpieczenia antywłamaniowe na całym obwodzie.
  4. Innowacyjne funkcje i wyposażenie dodatkowe – na przykład mechanizmy regulujące, które odpowiadają za optymalny dopływ powietrza oraz klimat w pomieszczeniu.

Ile kosztuje okno PCV?

Całkowity koszt zależy od wielu czynników. Jednym z z nich jest rozmiar okna, który determinuje cenę zakupu. Konstrukcje o wymiarach 600 x 600 mm lub 500 x 700 mm można kupić za 350-400 zł. Zdecydowanie więcej trzeba zapłacić za okna PCV o wysokich parametrach termoizolacyjnych i rozmiarze 1165 x 1435 mm. Modele dwuskrzydłowe z opcją uchylania jednego skrzydła kosztują od 600 do 800 złotych. W przypadku okien PCV dla domów pasywnych musimy się liczyć z kosztem 1 000 -1 200 zł. Jeśli chodzi o drzwi balkonowe o wymiarach 1400 x 2200 mm, to trzeba średnio zapłacić ponad 1 200 zł. Zazwyczaj tańsze są profile w kolorze białym. Kolorowe okleiny dwustronne bywają nawet o kilkaset złotych droższe od tych standardowych. Najlepiej wybierać stolarkę okienną, która została wyprodukowana w technologii acrylcolor. Okna PCV wykonane z najtrwalszych materiałów na świecie znajdziemy tutaj.

Podsumowanie

Bezpośredni wpływ na cenę stolarki otworowej ma parametr termoizolacyjności. Najtańsze są okna dwuszybowe, które raczej nie sprawdzą się w budownictwie pasywnym. Obecnie największym zainteresowaniem cieszą się modele trzyszybowe. Dobra jakość takich produktów idzie w parze z nieco wyższymi cenami. W zamian otrzymamy ciepłe ramki, obniżające ryzyko skraplania się pary wodnej. Poza tym możemy bez problemu je dopasować do kolorów ścian czy wyglądu elewacji. Jakie okna PCV wybrać? Odpowiedzi na to pytanie warto poszukać na stronie renomowanego producenta https://domel.pl/!