15 czerwca, 2024

Portal Dom i Ogród – ECOFLOOR.PL

Informacje na temat remontu, budowy, aranżacji wnętrz.

meble na wymiar

Meble na wymiar – wszystko w naszych rękach

Jeżeli myślimy o tym, by dobrze zaprojektować nasze mieszkanie, począwszy od kuchni do salonu, a nawet biorąc pod uwagę pokoje dla dzieci, na pewno będziemy musieli skorzystać z indywidualnego doradztwa. Meble na wymiar, żeby były odpowiednie, wypełniły wnętrza tak, jak sobie to wyobrażamy, wymagają takiego zaangażowania. Myśląc o ciekawym i przytulnym wnętrzu nie sposób poradzić sobie ze wszystkim samemu. Chyba, że mamy fach w ręku i odpowiednie doświadczenie. Jeżeli jednak nie, to warto przyjrzeć się z bliska zaletom tego rozwiązania.

Po pierwsze, decydując się na meble na wymiar, mamy wolną rękę w kreowaniu tego, co chcemy osiągnąć. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy myśleli o tym w ten sposób, że szykujemy dla siebie ładną garderobę, szytą na wymiar. Jedyną i niepowtarzalną. Nic nas tutaj nie ogranicza, a pewien rodzaj szaleństwa nawet jest jak najbardziej pożądany. Jeżeli oczywiście mamy takie potrzeby. Jeżeli nie, tak, czy siak, zdajmy się na własne preferencje. Nie oglądajmy się na to, czy nasi najbliżsi, przyjaciele zaakceptują zmiany. Ważne, żebyśmy czuli się, jak u siebie w domu. Zatem wybór frontów mebli, blatów, wykończeń – wszystko to jest na wyciągnięcie ręki. Możliwe do zrealizowania.

Meble na wymiar dają swobodę

Drugą zaletą jest fakt, że mamy możliwość najlepiej, jak to tylko możliwe, zagospodarować wolną przestrzeń. Meble na wymiar dają taką swobodę. Czy zdecydujemy się na ukośne rozwiązania, czy będziemy planować od podłogi do sufitu, czy będziemy chcieli coś schować, a co innego z kolei uwypuklić – wszystko jest w naszych rękach. Nie musimy się spieszyć, ani nie gonią nas terminy. Na poziomie projektowania bądźmy cierpliwi. Nie obawiajmy się zmian, czy nanoszenia poprawek. Inspirujmy się przy okazji i przeglądajmy inne, wzorcowe rozwiązania. Jeżeli chcemy to wszystko zrobić dobrze, potrzebne nam będą dobre poradniki i ciekawe propozycje. Czasami burza mózgów w gronie przyjaciół więcej nam da, niż samotne rozwiązywanie napotkanych problemów.

Lepsze utrzymanie porządku

Niewątpliwie meble na wymiar umożliwią każdemu z nas lepsze utrzymanie porządku. Na przykład zabudowa, która nie zostawi wolnej przestrzeni pod sufitem, uwolni nas od gromadzenia się kurzu w górnych częściach mieszkania. Te części, które zazwyczaj bywają niewykorzystane, teraz mogą nam posłużyć do różnych celów. Na przykład do takich, by schować w nich rzadziej używane przedmioty. Odpada nam przy tym problem, jeżeli podobnie wykorzystamy wszelkie inne luki, z takimi właśnie wolnymi miejscami, które w codziennym użytkowaniu, okazują się zbędne i bezcelowe.