21 lipca, 2024

Portal Dom i Ogród – ECOFLOOR.PL

Informacje na temat remontu, budowy, aranżacji wnętrz.

panele drewniane

Panele drewniane z przeznaczeniem na ścianę

Zdarza się, że jeszcze dzisiaj panele drewniane, przeznaczone na ścianę, kojarzą się wielu osobom z archaicznymi rozwiązaniami, takimi jak boazerie. Innymi słowy, współczesne pomysły na wystrój wnętrz porównywane są ze sklejkami, które w latach 80-tych przeżywały w Polsce swoje pięć minut. I wciąż na pierwszy rzut oka, kiedy producenci polecają drewniane wykończenia, przed oczami starszego pokolenia pojawiają się obrazy sprzed 1989 roku. Jednak co by nie mówić – obecny wygląd paneli w żaden sposób nie da się porównać z propozycjami sprzed 40 lat. To zupełnie inna jakość, wygląd, jak i sposób montażu.

Kiedy myślimy o nowoczesnym wyglądzie naszych mieszkań, często skupiamy się na dodatkach, które sprawiają, że wnętrza nabierają nowej jakości. Mogą to być obrazy, współczesne, abstrakcyjne lub ciekawe, surrealistyczne reprodukcje uznanych twórców. Niewątpliwie wprowadzają one zupełnie inną atmosferę, inny sznyt, często sprawiają, że pomieszczenia stają się przestrzenne i po prostu niezwykle ciekawe. Panele drewniane również mogą niezwykle uatrakcyjnić nasze najbliższe otoczenie. Bez względu na to, gdzie je zamontujemy. Czy będzie to sypialnia, salon, czy nawet pokój dziecięcy. Wszędzie tam ich obecność będzie się wyróżniać i zwracać na siebie uwagę.

Panele drewniane naturalne i ekologiczne

Czy panele drewniane to jedyne w tym zakresie rozwiązania na ściany? To pytanie jest ważne ze względu na finansowe możliwości osoby, która się na ten wystrój wnętrza zdecyduje. Oczywiście są inne możliwości, a właściwie inne materiały, z których tego rodzaju panele można nabyć na rynku. Zwracamy uwagę na drewniane, ponieważ z jednej strony są naturalne i ekologiczne. Z drugiej – jak wiadomo – niezwykle estetyczne, ale też wymagające uwagi, bo o drewno najzwyczajniej w świecie trzeba dbać. Może to nieco odstraszać, bo przecież materiał ten będzie droższy, a wymaga jeszcze nie wiadomo ile czasu. Ale prawdę mówiąc – wymaga tyle samo uwagi, co każdy inny przedmiot, element naszego mieszkania podczas sprzątania.

Wytworność i elegancja bez przesady

Dlaczego więc panele drewniane? Bo pasują do każdego wnętrza. To po pierwsze. Bez względu na jego styl. Same w sobie mają już wytworność, ale bez przesady, elegancję, ale nie taką, która odstrasza. Dzięki nim jest przytulniej, a one same wprowadzają coś z klasyki do pomieszczenia. Nie zmienia to jednak faktu, że naprawdę nie ma różnicy, gdzie je zamontujemy. Zaadoptują się i w żaden sposób nie będą nad wyraz wyróżniać się na tle całego pomieszczenia. Przeciwnie – właśnie w sposób umiarkowany, z klasą będą zwracać na siebie uwagę. Przez co całość nabierze nie tylko zróżnicowanego wyglądu, ale jednocześnie harmonijnego.