13 lipca, 2024

Portal Dom i Ogród – ECOFLOOR.PL

Informacje na temat remontu, budowy, aranżacji wnętrz.

kamienny dywan

Kamienny dywan na balkon lub taras: Poznaj eleganckie i trwałe rozwiązanie

Kamienny dywan to innowacyjny, a zarazem nietuzinkowy sposób na upiększenie poprzez kruszywa kamienne, zarówno powierzchni zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Można nim zastąpić dotychczasowe posadzki, ponadto takie rozwiązanie idealnie sprawdza się na tarasie lub balkonie. Doskonałe rozwiązanie nie tylko dla wzroku czy ozdoby, ale i również bezpieczeństwa i satysfakcji. 

Główne zalety kamiennego dywanu 

Pomijając już wcześniej wspomniane charakterystyczne cechy, można skupić się na głównych zaletach. 

  • Antypoślizgowa powierzchnia zapewnia pełne bezpieczeństwo względem innych poszczególnych posadzek.
  • Odporny na ścieranie, co oznacza wysoką jakość i trwałość produktu.
  • Łatwy montaż i szerokie zastosowanie umożliwia wykorzystanie materiału w różnych konstrukcjach, nie tylko tych domowych, ale i również miejskich, np. szlaki rowerowe, parkingi, ścieżki dla pieszych, a nawet parkiety w galeriach.
  • Odporny na wodę i klimat, dzięki czemu nie nasiąka, a także nie jest podatny na jakiekolwiek zmiany atmosferyczno-pogodowe.
  • Łatwy w czyszczeniu, gdyż spoiwo żywiczne odporne jest na różnego rodzaju środki czyszczące na bazie chemii.
  • Różnorodne wzory oraz kolory dają możliwość wyboru takiego produktu, który spełni wszystkie oczekiwania danej osoby.


Walory estetyczne fabrykatu – z czego się składa? 

Kamienny dywan określany jest również jako specyficzny rodzaj wykładziny podłogowej. Wzięło się to w wyniku jego całkowitej budowy. Wykonany jest z bezbarwnej żywicy epoksydowej bądź poliuretanowej oraz specjalnie dobranych kamyków kwarcowych lub marmurowych. Prawidłowe położenie oraz odpowiednia pielęgnacja zapewnią, że posadzka spełni wszystkie normy bezpieczeństwa, ponadto wykaże się długą żywotnością. 

Walorami estetycznymi są natomiast cechy odpowiadające za nienaganny stan materiału. Podłogi wykonane z żywicy charakteryzują się również wysoką odpornością na tłuszcz wielostronnego pochodzenia. Doskonale również wykonują swoje zadanie podczas upadku ciężkiego bądź metalowego przedmiotu na ich powierzchnię – w większości przypadków nie ulegają zarysowaniu lub znacznemu zniszczeniu. 

Kamienny dywan – jak zadbać o jego wygląd? 

Pomimo iż dywan jest odporny na różnego typu uszkodzenia, wówczas należy pamiętać o podstawowych środkach zapobiegawczych, dzięki którym stan posadzki zachowa swój estetyczny wygląd. Warto wspomnieć, że na tego typu podłożu nie powinny zalegać takie elementy, jak piach, kamienie lub ostre narzędzia. W przypadku czyszczenia warto być ostrożnym i unikać stalowych elementów.