27 września, 2023

Portal Dom i Ogród – ECOFLOOR.PL

Informacje na temat remontu, budowy, aranżacji wnętrz.

łazienka

Jakie płytki wybrać do nowoczesnej łazienki?

Nowoczesna łazienka charakteryzuje się wysoką estetyką, prostotą, ponadczasowością oraz dużą funkcjonalnością. Dostępne rozwiązania pomogą dobrać płytki, solidną armaturę, dzięki temu łazienka będzie miejscem na długi relaks, ale też pozwoli na szybki, energizujący prysznic. Ogrom koncepcji przy projektowaniu łazienki, jakimi jest duży wybór płytek, ich rozmiar, kształt, ale też ich wykonanie — sprawiają, że każdy może zaprojektować idealne dla siebie pomieszczenie. Obecnie często spotyka się łączenie ze sobą różnych materiałów oraz wzorów. Daje to nieograniczone możliwości i sprawia, że każdy projekt jest unikalny. Dużym powodzeniem cieszą się płytki imitujące marmur, mogą występować w wielu kolorach oraz mieć różną wielkość. Dostępne są też piękne dekory w kolorze złota lub miedzi.

Na jakie kafle się zdecydować?

Płytki łazienkowe to wciąż jedna z najpopularniejszych form wykończenia łazienki. W łazienkach bardzo dobrze sprawdza się gres o wysokiej klasie. Powinien być antypoślizgowy, mieć dużą odporność na nasiąkanie oraz na ścieranie. Płytki gresowe występują w wielu wzorach, mogą imitować beton, kamień, ale też drewno. W nowoczesnych łazienkach dobrze wyglądają duże płytki podłogowe o ciemnych kolorach, które mogą kontrastować z jasnymi ścianami. Kafle imitujące beton wspaniale pasują do białych, surowych ścian. W takim pomieszczeniu doskonale wyglądają złote lub chromowane krany, panele prysznicowe oraz deszczownice. Kafle gresowe, które do złudzenia przypominają naturalny kamień, można znaleźć tu: https://www.banyo.pl/pl/producers/rex-ceramiche-1445344086.html. Drewnopodobne płytki mogą zostać położone na podłodze, ale też na ścianie. Pięknie wyglądają przy umywalce, mogą stanowić tło dla lustra lub być wykończeniem półek na ścianach.

Minimalistyczna łazienka — wzory i rozwiązania

Stworzenie minimalistycznej łazienki wbrew pozorom nie jest łatwe, duże znaczenie ma tutaj dobór materiałów, kolorystyki, wzorów. Wykończenie pomieszczenia powinno też uwzględniać jego wielkość. Inne rozwiązania stosuje się w dużych łazienkach, a inne w mniejszych. Do dużych pomieszczeń zaleca się wybierać większe płytki, powierzchnie powinny być idealnie równe, aby udało się położyć płytki z małymi spoinami. W minimalistycznych projektach stosuje się pokaźne płytki gresowe. Warto zadbać o odpowiednie oświetlenie pomieszczenia oraz o detale. Wybór stonowanych materiałów oraz akcesoriów w jednym kolorze pozwoli na wprowadzenie harmonii i prostoty do wnętrza.