25 czerwca, 2024

Portal Dom i Ogród – ECOFLOOR.PL

Informacje na temat remontu, budowy, aranżacji wnętrz.

Jaki wybrać format płytek

Jaki format płytek podłogowych wybrać? Różne motywy i aranżacja pod klucz

Dobór płytek do salonu, kuchni, łazienki czy innych pomieszczeń zawsze stanowi duże wyzwanie, zwłaszcza dla osoby, która nie interesuje się tematem wykończenia podłogi na co dzień. Ilość kwestii, jakie trzeba uwzględnić bywa często przytłaczająca, dlatego przed wyborem konkretnych płytek podłogowych, warto uwzględnić kilka czynników, w tym kolor, wzór czy kształt. Poznaj sprawdzone formaty płytek podłogowych i przekonaj się, jak wiele zyska Twoje mieszkanie po skomponowaniu idealnej aranżacji, która będzie dostosowana do mebli, wystroju wnętrza czy zastosowaniu dodatków.

Płytki podłogowe drewnopodobne – wytrzymalsze i trwalsze rozwiązanie niż panele czy parkiet

Choć w salonie czy pokojach użytkowych stosuje się zazwyczaj panele podłogowe lub deski, których kolor, wzór i faktura doskonale komponują się z wystrojem konkretnego wnętrza, to wiele osób decyduje się obecnie na zastosowanie płytek gresowych, które wyglądem przypominają drewno. Przede wszystkim dlatego, że są one trwalsze od wcześniej wspomnianych rozwiązań i niemal całkowicie odporne na zarysowania czy uszkodzenia mechaniczne. Płytki gresowe doskonale sprawdzą się w pokoju przerobionym na biuro, w którym korzysta się zazwyczaj z krzeseł obrotowych na kółkach. Z czasem panele i drewno tracą swój naturalny kolor, a drobne zarysowania wyglądają nieestetycznie – w przypadku gresu drewnopodobnego nie dochodzi do takich rzeczy.

format płytek jaki wybrać

Kształt płytek gresowych – na jaką aranżację warto się zdecydować w salonie?

Format płytek podłogowych różni się w zależności od pomieszczenia, na co wpływ ma jego ogólne przeznaczenie i wielkość. Wykończenie podłogi w salonie lub innym dużym pokoju ułatwić mogą duże płytki gresowe w kształcie prostokąta dostępne na Klink.pl, które imitują drewno lub granit. Doskonale komponują się one z drewnianymi meblami, a dodatkową zaletą płytek jest to, że nie niszczą się i są odporne na działanie wilgoci.

format płytek balkonowych jaki wybrać

Format płytek do kuchni – na co położyć szczególny nacisk?

Przy okazji doboru płytek do kuchni warto pamiętać, że powinny być one jak najbardziej funkcjonalne, by łatwo można je było utrzymać w czystości i nie niszczyły się zbytnio pod wpływem uszkodzeń mechanicznych. Z tego właśnie względu, w kuchni dobrze sprawdzi się gres kamienny w formie dużych, kwadratowych lub prostokątnych płyt. Ich położenie będzie niezwykle proste i dobrze będą się one komponowały z blatem wykonanym z konglomeratu. Więcej informacji o tym, czym jest wspomniany materiał i jakie ma on zalety, przeczytać można w artykule: Co to jest konglomerat? Wady, zalety i opinie.

format płytek kuchnia

Jaki jest sprawdzony format płytek do łazienki?

Przy okazji wykończenia podłogi w łazience warto zwrócić szczególną uwagę na to, by płytki nie były śnieżno białe. Pozwoli to na prostsze utrzymanie łazienki w czystości przez długi czas.