13 lipca, 2024

Portal Dom i Ogród – ECOFLOOR.PL

Informacje na temat remontu, budowy, aranżacji wnętrz.

suszarka do prania

Jaką suszarkę do prania wybrać?

Suszarki do prania cieszą się coraz większą popularnością. Umożliwiają one szybkie i dokładne wysuszenie ubrań bez konieczności ich wywieszania. Na rynku dostępne są dwa rodzaje suszarek: kondensacyjna i wywiewowa. Mogą one funkcjonować jako urządzenia wolnostojące lub zabudowane. Wybierając najlepszą suszarkę warto przejrzeć dostępne modele i wybrać taką, która spełni wszystkie nasze oczekiwania.

Na co zwracać uwagę podczas zakupu suszarki do prania?

Najchętniej wybieranym rodzajem suszarki jest kondensacyjna, której nie trzeba podłączać do kanałów wentylacyjnych, co jest bardzo wygodne. Wybierając właśnie takie urządzenie koniecznie trzeba zwrócić uwagę na wielkość i pojemność pojemnika na wodę. Najlepsze są modele, których pojemnik pomieści 4-5 litrów wody i nie trzeba będzie go tak często opróżniać. Warto także zastanowić się, czy suszarka powinna posiadać pompę ciepła, dzięki czemu suszą one w niższej temperaturze zużywając mniej energii elektrycznej. Z reguły modele te są droższe niż suszarki nie posiadające pompy ciepła. Inną istotną kwestią jest ładowność bębna. W tym przypadku trzeba kierować się parametrami, które posiada pralka. Jeśli ona pomieści 5 kg prania, tyle samo powinna jednorazowo pomieścić suszarka.

Jeżeli chcesz wybrać najlepszy sprzęt dla siebie – polecamy Ranking suszarek do prania Skapiec.pl.

Wady i zalety suszarki do prania

Ogromną zaletą suszarek do prania jest szybkość suszenia i brak konieczności wywieszania prania, co jest szczególnie problematyczne w małych mieszkaniach. Bez względu na aurę panującą za oknem pranie zawsze będzie suche i pachnące. Wadą korzystania z suszarek jest to, że mimo włączenia odpowiedniego programu rzeczy z niej wyjęte zazwyczaj są mocno pogniecione i wymagają prasowania. Dodatkowo zużywają one energię elektryczną i wodę wykorzystywaną do chłodzenia kondensatorów, co generuje koszty. Zastanawiając się nad zakupem suszarki trzeba więc rozpatrzyć wszystkie zalety i wady tego rozwiązania.

Funkcje i Programy w suszarkach do prania

Warto zwrócić także uwagę na to, jakie funkcje posiada suszarka, której zakup planujemy. Powinna ona posiadać możliwość wyboru rodzaju tkaniny oraz automatyczne dopasowanie czasu i temperatury suszenia. Większość z nich umożliwia także odświeżenie dzięki programowi, który szybko usuwa z ubrań nieprzyjemne zapachy. Wybierając model z bębnem, który obraca się w dwóch kierunkach uzyskujemy szybsze suszenie, a wyciągnięte tkaniny są mniej pogniecione. Kolejną przydatną opcją jest także automatyczne chłodzenie zawartości, dzięki czemu już po zakończeniu cyklu można schować ubrania bezpośrednio do szafy.