13 lipca, 2024

Portal Dom i Ogród – ECOFLOOR.PL

Informacje na temat remontu, budowy, aranżacji wnętrz.

sofy włoskie

Ekskluzywne sofy i fotele włoskie – za co je cenimy | Asmeble

Niewiele mebli cieszy nas tak bardzo, jak elegancka i komfortowa sofa. Na tym wygodnym meblu się relaksujemy, czytamy, spędzamy czas ze znajomymi czy oglądamy telewizję. Jedak na tym nie kończy się jej rola  – wydatnie wpływa ona na wystrój salonu, a przykuwające wzrok piękne sofy włoskie są tego najlepszym przykładem.

Ekskluzywne sofy włoskie – luksus w Twoim domu

Co sprawia, że pochodząca z Półwyspu Apenińskiego sofa nadaje wnętrzu niepowtarzalnego wystroju? Włoski styl jest nie do podrobienia, jednak opiera się na kilku kluczowych elementach. Jednym z nich jest jakość wykonania – wbrew pozorom (i krzywdzącym nieraz stereotypom) Włosi są perfekcjonistami i wykonywane przez nich meble charakteryzują się pedantycznym dopracowaniem każdego elementu. Poza jakością obróbki na uwagę zasługują również użyte materiały – tu nie ma miejsca na tanie lub niskiej jakości surowce. Sofy włoskie to lite drewno, najwyższej jakości tekstylia i doskonała skóra – na materiałach naprawdę nikt nie oszczędza, co widać już na pierwszy rzut oka – między innymi z tego powodu ekskluzywne sofy włoskie cieszą się taką renomą.

ekskluzywne meble włoskie

Jednak tym, co najbardziej wyróżnia pochodzące z Italii meble, są kolory i formy – odważne i ciekawe, choć nie przeładowane ozdobnikami i relatywnie proste. Najchętniej wybierane kolory to różne odcienie beżów, brązów, szarości i bieli – i to właściwie niezależnie, w jakim dokładnie stylu wykonana jest konkretna sofa. Dzięki temu, mimo iż stanowi ona ważną część wyposażenia salonu, nie skupia na sobie całej uwagi i nie dominuje wnętrza – raczej dopasowuje się do panującego wystroju. Nie brakuje jednak sof wykonanych w stylu klasycznym, które raczej sprawdzą się w otoczeniu utrzymanym w podobnym tonie. Dołączając do zestawu ekskluzywne fotele włoskie można osiągnąć naprawdę ciekawy sposób na wnętrze. Jednego możesz być pewien – wysokiej jakości włoska sofa będzie wręcz zachęcała do zanurzenia się w niej i długiego wypoczynku. I właśnie tu pokazuje ona swoją kolejną mocną stronę – walory użytkowe. 

Sofy włoskie rozkładane i nie tylko

Sofy nie kupuje się tylko po to, by atrakcyjnie wypełnić przestrzeń w salonie. Mebel ten jest przecież jednym z najlepszych miejsc do wypoczynku, dlatego powinien być jak najlepiej do tego wyprofilowany. Sofy włoskie to zazwyczaj bardzo miękkie siedziska i oparcia, w które wygodnie się zapada, jednak nie na tyle głęboko, by nawet długie przesiadywanie powodowało dyskomfort. Doskonałe materiały wykończeniowe tylko pomagają w zapewnieniu wygody – oddychająca, naturalna skóra okazuje się świetna, nawet w upalne dni.  Ciekawą ofertę sof oraz foteli w stylu włoskim można znaleźć pod linkiem https://www.asmeble.pl/k49,meble-pokojowe-do-salonu-sofy-i-fotele.html.

Według niektórych badań nawet ponad połowa Polaków śpi na rozkładanych łóżkach w salonie. Włoskie sofy z funkcją spania perfekcyjnie więc trafią w ich gusta. Meble te nie tylko świetnie wyglądają, ale również, w odróżnieniu od konkurencyjnych rozwiązań, pozwalają na naprawdę wygodny wypoczynek nocą. Włoski system rozkładania należy do najwygodniejszych wśród dostępnych na rynku – nie tylko pozwala na bardzo szybkie przekształcenie sofy w pełnowymiarowe łoże małżeńskie, ale również jego jakość pozostawia konkurencję daleko w tyle. Stelaż zbudowany z deseczek, jak w klasycznym łóżku, stabilniejsza konstrukcja i zastosowanie materacy sprężynowych sprawiają, że sofy z Włoch nie tylko są bardzo łatwe w rozkładaniu, ale przede wszystkim, że zapewniają bardzo wygodne miejsce do spania – porównywalne jedynie z klasycznym łóżkiem. W odróżnieniu od większości konkurencyjnych rozwiązań nie ma się tu wrażenia, że śpi się na łóżku polowym i nie tylko tymczasowe, ale nawet regularne wykorzystanie ich w tym celu nie wiąże się z żadnymi niedogodnościami. 

ekskluzywne fotele

Włosi bardzo lubią praktyczne rozwiązania – dlatego wykonane przez nich sofy często wyposażone są w uprzyjemniające życie dodatki, jak np. schowki na pościel, dzięki którym ten codzienny rytuał staje się jeszcze łatwiejszy (jeśli oczywiście sofa stanowi twoje główne miejsce do spania). 

Czy warto zdecydować się na ekskluzywne sofy włoskie?

Choć meble z Italii nierzadko bywają droższe, niż porównywalne propozycje z Polski lub innych europejskich krajów, to nie zawsze jest to regułą. Wyższa jakość i związana z nią wieloletnia spokojna eksploatacja są warte ewentualnej dopłaty. Niekiedy można relatywnie tanio spełnić swoje marzenie i sprawić, by luksusowe sofy i fotele włoskie zagościły w twoim salonie. Między innymi na stronie www.asmeble.pl znajdziesz ich ogromny wybór w bardzo atrakcyjnych cenach, nie brakuje także ofert promocyjnych – sprawdź już dziś i przekonaj się, że marzenia o salonie we włoskim stylu są realne. 

ekskluzywne sofy