15 czerwca, 2024

Portal Dom i Ogród – ECOFLOOR.PL

Informacje na temat remontu, budowy, aranżacji wnętrz.

basen

Jaka nawierzchnia na basen

Bezpieczne nawierzchnie, stosowane na wszelkiej wielkości basenach, powinny łączyć w sobie takie cechy, jak komfort, trwałość, design ale przede wszystkim – gwarantować bezpieczeństwo,czyli posiadać właściwości antypoślizgowe. Powinny być produktem niezawodnym,sprawdzającym się na wodnych placach zabaw i terenach wokół niecek basenowych.

Cechy bezpiecznej nawierzchni

Maty gumowe są antypoślizgowe i znajdują zastosowanie wszędzie tam gdzie jest mokro i ślisko, skutecznie chronią przed upadkiem na śliskiej posadzce czyli wokół basenów, w łazienkach, łaźniach, pod natryskami i prysznicami, w szatniach i przebieralniach, w publicznych pomieszczeniach mokrych i pomieszczeniach socjalnych w zakładach pracy, obiektach sportowych i w szkołach, ale także na balkonach, tarasach i w ogródkach. Jest to produkt, który jest idealnym rozwiązaniem na podłogi mokre, chroni stopy przed wilgocią i dba o ich higienę, ale głównie zabezpiecza przed niebezpieczeństwem upadku czy poślizgu.

Lider rynku

Nawierzchnia bezpieczna Flexizone spełnia powyższe wymogi, ponadto daje szerokie możliwości w aranżacji i dopasowania do wymiarów każdej wielkości wnętrza. Żadne inne rozwiązanie nie zagwarantuje takiej przyczepności, a także nie jest tak łatwe w utrzymaniu czystości. Maty gumowe doskonale sprawdzają się w przestrzeni basenowej. Podłoga pokryta taką gumową powierzchnią daje ogromny komfort chodzenia, wygodę i miękkość podłoża. Materiał ten jest higieniczny i odporny na gromadzenie się grzybów i bakterii, gdyż płyty POOLzone ACTIVEFRESH, posiadają właściwości antygrzybiczne i antybakteryjne oraz atest higieniczny, pozwalający do zastosowania we wnętrzach. Bezpieczna nawierzchnia na basenie gwarantuje bezpieczeństwo użytkownikom ciągów komunikacyjnych, nie wchłania wody, jest odporna na chlor i posiada strukturę ACTIVEFRESH. Gumowe podłogi są powszechnie stosowane i cenione za dużą trwałość, wystarczają na długie lata w nawet bardzo wymagających warunkach. Niska ścieralność i elastyczność, pozwalają na wykorzystanie ich także w profesjonalnych siłowniach, strefach fitness, crossfit oraz siłowniach domowych, gdyż są trudnościeralne i bardzo odporne.

Specyfikacja w skrócie

Bezpieczne nawierzchnie z płyt gumowych Flexizone nie mają sobie równych, sprawdzi się w każdych warunkach, ponieważ jest to bardzo uniwersalny produkt, który tworzy zdrowsze i bezpieczniejsze środowisko w mokrych strefach. Wyrób Flexizone jest przebadany w Kanadzie przez Thomson Research Associates Inc, posiada atest niepalności i atest higieniczny PZH do stosowania wewnątrz budynków, jest stabilizowany i odporny na promieniowanie UV, a także posiada gwarantowany HIC powyżej 1,1m – to tylko kilka w licznych zalet tej nawierzchni bezpiecznej.