19 lipca, 2024

Portal Dom i Ogród – ECOFLOOR.PL

Informacje na temat remontu, budowy, aranżacji wnętrz.

Okna PCV Domel

Ile kosztują okna do domu jednorodzinnego w Polsce?

Na polskim rynku znajduje się szeroki wybór produktów renomowanych producentów stolarki okiennej. Ile kosztują okna do domu jednorodzinnego w Polsce? Cena wybranego modelu jest uzależniona od koloru profilu czy materiału, z którego został wykonany. Wiele firm oferuje atrakcyjne zniżki ustalane indywidualnie z klientem lub atrakcyjne rabaty ograniczone czasowo. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty znanych firm!

Orientacyjny koszt okien do domu

Zdecydowanie najtańszesą profile wykonane z tworzywa sztucznego. Ile kosztuje okno PCV? Wszystko zależy od rozmiaru, koloru i sposobu otwierania. Cena białego okna o wymiarach 600 x 600 mm lub 500 x 700 mm rozpoczyna się od kwoty 400 zł. Koszt modelu dwuskrzydłowego z opcją uchylania wynosi około 600-800 zł. Za drzwi balkonowe zapłacimy znacznie więcej, to znaczy od 1200-1500 zł. Okna plastikowe z obustronną okleiną w kolorze innym niż biały mogą być droższe od nawet 300-400 złotych. Oznacza to, że średnia cena modelu dwuskrzydłowego PCV wynosi około 1000 zł. Jednostronna okleina zewnętrzna lub wewnętrzna jest zwykle 20% droższa od standardowego okna w kolorze białym. Duży wpływ na ostateczny koszt mają parametry techniczne oraz marka. W ofercie wielu producentów stolarki okiennej znajdują się okna z pakietem trzyszybowym i sześciokomorowym systemem profili.

Ile kosztują okna u renomowanych producentów?

Energooszczędne modele są dostępne w ofercie znanej firmy Domel. Okna PCV są najczęściej wybierane przez klientów nie tylko ze względu na atrakcyjne ceny. To idealne rozwiązanie dla właścicieli domów pasywnych, którym zależy na ograniczeniu strat ciepła. Coraz większa liczba osób zaczyna troszczyć się o środowisko i oszczędności w portfelu. W związku z tym poszukują sposobu, by zminimalizować koszty ogrzewania, oświetlenia oraz klimatyzacji. Poza tym chcą dopasować wygląd okna do wyglądu elewacji. W ofercie renomowanego producenta znajdują się modele w wielu kształtach czy kolorach. Innowacyjne modele typu Quadro czy Vector spodobają się nawet najbardziej wymagającym klientom. Okna marki Domel cechują się wyjątkową trwałością i precyzją wykonania. Profile okienne PCV wykazują dużą odporność na działanie czynników atmosferycznych i są łatwe w konserwacji. Z pewnością posłużą klientom przez wiele lat!

Cennik firmy Domel. Ile kosztują okna plastikowe?

Przypominamy, że przed zakupem nie warto koncentrować się wyłącznie wokół ceny. Najważniejsze są parametry techniczne, w tym dodatkowe zabezpieczenia, takie jak: szprosy, uszczelki czy zabezpieczenia antywłamaniowe. Kiedy warto kupić nowe okna do domuCena promocyjna jest zazwyczaj dostępna w sezonie zimowym, czyli od listopada do stycznia oraz ustalana indywidualnie z każdym klientem. Do całkowitego kosztu za wymianę okien należy doliczyć demontaż starych i montaż nowych profili. Prace montażowe warto powierzyć specjalistom posiadającym duże doświadczenie w tym zakresie. Rynkowa cena demontażu jest wydatkiem rzędu 25-33 zł/mb, do której trzeba doliczyć obróbkę okien podczas montażu. Zatem średnia stawka za prace tego typu waha się pomiędzy 75-90 zł/mb. W przypadku firmy Domel cennik usług montażowych jest zdecydowanie bardziej atrakcyjny.

Podsumowanie

Przy zakupie okien warto skorzystać z obowiązujących promocji, które oferują znane firmy działające w sektorze stolarki okiennej. Poza tym wielu producentów oferuje bezpłatny montaż, doradztwo techniczne czy nieodpłatną usługę otworów okiennych. Pamiętajmy, że cena modeli plastikowych jest najbardziej preferencyjna. Warto zwrócić szczególną uwagę na ofertę firmy Domel, która posiada w sprzedaży okna i drzwi tarasowe z innowacyjnym mechanizmem przesuwnym. Profile okienne PCV znanej marki wyróżniają się oryginalnym designem oraz doskonałą jakością materiałów. Więcej szczegółów znajduje się na stronie internetowej www.domel.pl. Zachęcamy do skorzystania z usług renomowanego producenta, a w razie jakichkolwiek pytań do kontaktu telefonicznego!