19 maja, 2024

Portal Dom i Ogród – ECOFLOOR.PL

Informacje na temat remontu, budowy, aranżacji wnętrz.

hamak

Hamaki – na balkon, do pokoju i do ogrodu. Jaki wybrać?

Hamaki wykonane są z siatki lub tkaniny i rozciągnięte między dwoma punktami za pomocą liny. Hamaki są używane głównie do relaksu i odpoczynku. Spanie w hamaku jest drugą opcją, która staje się coraz bardziej popularna. Jest to często wykorzystywane podczas wyjazdów wakacyjnych, zwłaszcza na południe. Hamak to świetny wybór ze względu na wygodę. Dzięki niemu możemy na jakiś czas oderwać się od ziemi.

Można go zabrać ze sobą niemal wszędzie. Można go używać wszędzie: w domu, na plaży lub w ogrodzie. Trudno to jednoznacznie stwierdzić. Źródła podają jednak, że Krzysztof Kolumb był pierwszym Europejczykiem, który ją zauważył i się nią zainteresował. Podczas swojej pierwszej podróży do Ameryki napisał o niej w swoich notatkach. Występują w wielu kulturach, m.in. w Meksyku i Salwadorze, Wenezueli, a nawet w Indiach.

W tych ostatnich dzieci chętnie korzystają z hamaków. Okryte są tradycyjnym saris, czyli 5-metrową suknią ze specjalnego materiału. Chroni to ciała dzieci przed słońcem i daje im poczucie bezpieczeństwa podczas snu. Istnieje wiele rodzajów hamaków w zależności od tego, gdzie zostały wykonane.

Hamaki mogą być używane zarówno przez urlopowiczów, jak i turystów. Hamaki mogą być używane przez każdego, kto lubi spać na zewnątrz, zwłaszcza w okresie letnim i na obozach turystycznych. Hamaki mogą być używane w pomieszczeniach, na zewnątrz, na dużych łodziach i plażach. Istnieje wiele stylów hamaków, ale wszystkie one pochodzą z tkaniny lub siatki. Najlepszy hamak dla Ciebie zależy od tego, gdzie i jak planujesz go używać.

Top 6 Hamaków

1.    Hamaki brazylijskie

Hamaki brazylijskie są wykonane z gęstej tkaniny bawełnianej, która jest bardziej wytrzymała niż hamaki wykonane z tkaniny sznurkowej. Grube tkaniny bawełniane mogą utrzymać ciepło w chłodne letnie wieczory i dni. Są one trwałe, wygodne i łatwe w utrzymaniu.

2.    Hamaki z Nikaragui

Wykonane w Nikaragui. Są one ściśle tkane z siatką podtrzymującą. Większość hamaków z Nikaragui jest wykonana techniką podwójnego splotu. Możesz używać hamaków z Nikaragui na swoim podwórku lub w domu.

3.    Hamaki Majów

Hamaki Majów są luksusowe, mają ciasne sploty i wyglądają jak sieć. Jaskrawe kolory są dostępne w hamakach w stylu Majów. Te hamaki są miękkie i mogą pomieścić różne kształty i rozmiary ciała.

4.    Hamaki z Wenezueli

Hamaki produkowane w Wenezueli są bardzo podobne do wojennych hamaków płóciennych. Te hamaki są wykonane z nylonu, poliestru i nierozciągliwych plastików jak dacron.

5.    Hamaki turystyczne

Te hamaki są lekkie, przenośne i łatwe do zamocowania. Te hamaki mogą być używane zarówno do wędrówek i wakacji, ale mogą być również używane w ogrodach przydomowych. Hamaki turystyczne są zazwyczaj wykonane z cienkiego jedwabiu lub nylonu spadochronowego.

6.    Fotel hamakowy

Chociaż fotel hamakowy nie jest najlepszy do spania, jest świetny do relaksu w dowolnym miejscu. Możesz użyć fotela w domu, zwłaszcza w małych przestrzeniach.

Najlepsze hamaki – podsumowująca lista najlepszych materiałów

Możesz znaleźć najlepsze hamaki dla swojej rodziny, zwracając uwagę na tkaniny i sposób ich wykonania. Najpopularniejsze hamaki sznurkowe mają cienki splot. Są one nie tylko piękne, ale mogą być bardzo niewygodne. Meksykańskie hamaki i hamaki Majów są dokładnym przeciwieństwem. Są one ręcznie tkane z bardzo cienkich sznurków i gęsto tkane. Tworzą one luźną, otulającą siatkę, która sprawia, że czujemy się bardzo komfortowo.

Ponieważ są one zaprojektowane tak, aby pasowały do naszych ciał i pozwalały na ruch, są najwygodniejsze na świecie. Pozwalają one na przepływ powietrza przez ich konstrukcję, nawet podczas snu. Można również znaleźć hamaki wykonane z tkaniny. Są one cieplejsze niż hamaki tkane. Mogą one jednak nie działać w gorące dni, ponieważ nie przepuszczają powietrza. Można również wybrać rodzaj tkaniny, z której hamak jest wykonany. Mamy możliwość wykonania wersji sznurowej.

Podsumujmy – jaki jest najlepszy hamak?

Hamaki do sypialni

Do aranżacji wnętrz polecamy hamaki bawełniane. Są one niezwykle miękkie i dodają wnętrzu ciepła i przytulności. Bawełnę można farbować, ale nie musi. Naturalnie ma ona kolor ecru. Można ją farbować, aby stała się bardziej kolorowa. Nie jest odporna na warunki atmosferyczne, więc może być wykorzystana w domu lub mieszkaniu. Można go używać przez cały rok, więc jest dostępny do użytku 24/7.

Hamak na balkon

Hamak huśtawkowy to świetna opcja na relaksujące miejsce na balkonie. Możesz wybrać durasol lub nylon zamiast bawełny, która nie jest odpowiednia do użytku na zewnątrz. Te materiały wytrzymują długotrwałe warunki pogodowe. Hamak na małym balkonie nie sprawdzi się w mieszkaniu. Brazylijski fotel pozwoli Ci zaoszczędzić sporo miejsca. Na dużym tarasie możesz powiesić dwa lub trzy hamaki lub wiszące krzesła.

Hamak do ogrodu

Przy wyborze hamaka do zawieszenia w ogrodzie zalecamy wybór innego materiału. O ile łatwiej jest zdjąć hamak lub wiszący fotel z balkonu, o tyle znacznie trudniej jest przeciągnąć hamak po naszym ogrodzie. Zwłaszcza, jeśli nie będziemy przebywać w nim podczas deszczu. Wybierz nylon lub durasol. Możesz też rozważyć duracord lub sunbrell, jeśli masz fundusze. Hamak na stelażu jest najlepszym rozwiązaniem, jeśli masz dużo miejsca w ogrodzie. Jeśli masz mały ogród, możesz przymocować hamak między dwoma drzewami. Możesz również zawiesić go na drzewie na jednym końcu i użyć stelaża z drewna lub metalu po przeciwnej stronie.