15 czerwca, 2024

Portal Dom i Ogród – ECOFLOOR.PL

Informacje na temat remontu, budowy, aranżacji wnętrz.

pakowanie

Ekologiczny unboxing experience – to już możliwe!

Dość dużym wyzwaniem jest zapakowanie przesyłki, zwłaszcza kiedy produkt jest delikatny i wymaga specjalistycznej ochrony w drodze do klienta. Biorąc pod uwagę dobro naszej planety szukam ekologicznych rozwiązań w zakresie komponentów do pakowania.

Dość dużym wyzwaniem jest zapakowanie przesyłki, zwłaszcza kiedy produkt jest delikatny i wymaga specjalistycznej ochrony w drodze do klienta. Biorąc pod uwagę dobro naszej planety szukam ekologicznych rozwiązań w zakresie komponentów do pakowania.

Ekologiczne komponenty to takie, które łatwo poddawane są recyklingowi lub można je ponownie wykorzystać. Szereg ekologicznych rozwiązań w tym zakresie proponuje jeden z polskich producentów opakowań- firma RBECO. Jednym z innowacyjnych pomysłów są wiórka papierowe, które używane są jako wypełniacz. To co je wyróżnia spośród innych dostępnych na rynku wypełniaczy to naturalny surowiec, z którego są wykonane czyli papier. Wypełniając swoją przesyłkę wiórkami papierowymi, zyskuje ona nie tylko doskonałą ochronę podczas transportu ale również piękny wygląd, ponieważ szeroka gama kolorystyczna sprawia, że każdy może dopasować kolor wiórek do wiodącego koloru swojej przesyłki lub okazji. Wypełniacz został zaprojektowany w taki sposób aby spełniać idee zero waste- oznacza to, że może być używany wielokrotnie, nie tracąc przy tym swoich walorów estetycznych.


Kolejnym ciekawym produktem jakim producent opakowań nas zaskakuje, to delikatne, ekskluzywne, jedwabne bibułki, którymi możesz otulić pakowany produkt. Przyjemny szelest, który wyzwala się przy otwieraniu paczki wzmacnia uczucie spełnienia i ciekawości.


Dopełnieniem całej aranżacji jest mała naklejka czyli sticker z logo lub grafiką. Ten drobny element podkreśla każdą zapakowaną paczkę. Możemy go przemycić zarówno naklejając go na pudełku jak i łączyć nim wspomniany wyżej jedwabny papier. Jak wiemy diabeł tkwi w szczególe, a jednym z nich jest dostarczająca frajdy wstążeczka. Kto z nas nie lubi dostawać upominków oplecionych fikuśnie wstążeczką. Ten przyjemny moment jakim jest rozwiązywanie jej i powolne zbliżanie się do zawartości sprawia, że nasza ciekawość sięga zenitu. Zarówno naklejka jak i wstążeczka umacniają wizerunek marki, zapadając klientowi w pamięć dzięki personalizacji. Nie zapominajmy o zwieńczającym dzieła produkcie jakim jest papier do pakowania – jego jedwabista struktura doda kunsztu i jakości do naszego dzieła.


Podsumowując na rynku pojawia się coraz więcej ekologicznych alternatyw, które są idealnym rozwiązaniem dla osób, które mają na uwadze troskę o środowisko. Producenci opakowań oferują jeszcze bardziej pomysłowe rozwiązania, które dbają jednocześnie o poczucie oryginalności, co sprawia, że odbiorca paczki może poczuć się wyjątkowo. Warto zwrócić szczególną uwagę, aby wybierany przez nas komponenty do pakowania rzeczywiście były w pełni ekologiczne.