15 czerwca, 2024

Portal Dom i Ogród – ECOFLOOR.PL

Informacje na temat remontu, budowy, aranżacji wnętrz.

remont

Co wyróżnia piankę wygłuszającą?

Zapewne każdy potwierdzi to, że wszechobecne bardzo głośne hałasy, które dochodzą z zewnątrz, czy też z innych pomieszczeń są bardzo uciążliwe i sprawiają, że każda osoba która słyszy ich zbyt wiele, ma ochotę na wyciszenie się. Dlatego też obecnie, wiele osób decyduje się na to, żeby wykonać odpowiednią izolację akustyczną. Istnieje wiele różnych sposobów na to, aby wyciszyć dane pomieszczenie, ale nie ulega wątpliwości, że zdecydowanie najskuteczniejsza jest cienka wygłuszająca. Gdzie dokładnie się sprawdza i jak przede wszystkim ją właściwie zamontować, żeby realizowała wszystkie swoje zadania?

Pianka wygłuszająca – jak ją prawidłowo zamontować?

Przede wszystkim, zdecydowana większość pianek wygłuszających jest robiona na wymiar dla danego klienta. Wybrana przez niego odpowiednia grubość, jak również wielkość i zastosowanie pianki sprawia, że można odpowiednio wybrać metodę jej zakładania. Pianka wygłuszająca jest artykułem, do którego montowania nie są nam niezbędne specjalne umiejętności, czy też wiedza w tym zakresie. Zawsze trzeba kierować się wszelkimi zaleceniami producenta danego artykułu, które znajdziemy na odwrocie pianki. Jej przyklejanie nie pochłania bardzo dużo czasu, a jej odpowiednie nanoszenie na dobrze przygotowane wcześniej przestrzenie, daje nam całkowitą gwarancję, że pianka dobrze będzie spełniała swoje zadania, a my nie będziemy musieli już uskarżać się na dobiegające, męczące hałasy. 

Pianka wygłuszająca – gdzie używać, aby uzyskać dobry efekt?

Warto wiedzieć, że aby pianka dobrze spełniała wszystkie swoje zadania, musi zostać odpowiednio zamontowana. Koniecznie też musimy zwrócić uwagę na pomieszczenie, gdzie chcemy ją umieścić. Przede wszystkim dane pomieszczenie nie powinno być za dużo, ale też nie może być za małe. Na szczęście obecnie zdecydowana większość pomieszczeń jest odpowiednio przystosowana do zamontowania w nich pianek wygłuszających. 

Ile kosztują pianki wygłuszające?

Generalnie rzecz biorąc, naprawdę bardzo ciężko jest jednoznacznie wskazać ile może kosztować metr pianki wygłuszającej. Wszystko jest zależne, między innymi od rodzaju, rozmiaru arkuszy, grubości, czy też również od producenta. To właśnie ta ostatnia kwestia może być tutaj decydujące. Teraz na rynku możemy znaleźć słabej jakości pianki, które nie będą skuteczne. Można jednakże przyjąć, że za metr średniej jakości pianki, której grubość wynosi około 3 cm, zapłacimy około 50 zł. Musimy jednak również wiedzieć, że pianka samoprzylepna będzie kosztowała mniej, niż na przykład tak zwane piramidki.