20 kwietnia, 2024

Portal Dom i Ogród – ECOFLOOR.PL

Informacje na temat remontu, budowy, aranżacji wnętrz.

filtry w maszynach rolniczych

Wymiana starego na nowy – filtry w maszynach rolniczych

Jak cały nasz organizm – tak i maszyna rolnicza wymaga regularnych przeglądów. Co się stanie, jeśli jedna z tych części zawiedzie? Należy ją jak najszybciej wymienić, ponieważ od tego może zależeć możliwość dalszego użytkowania. Jednymi z takich części są filtry, którym będzie poświęcony ten artykuł.

Poszukiwanie filtra na wymianę – z czym należy się mierzyć

Filtry do maszyn rolniczych są jak garnitury. Muszą być dobrze dobrane, ponieważ za małe, bądź za duże źle leżą i nie spełniają swojej funkcji, albo w ogóle nie da się ich założyć. Przy zmianie filtra zawsze należy brać pod uwagę, że nawet najmniejsza pomyłka ma znaczenie. Wielkość jest jednym z czynników, który należy brać pod uwagę przy zamawianiu lub zakupie filtra, ponieważ każdy milimetr ma znaczenie i może się okazać, że mechanik nie będzie w stanie go zamontować.

Drugim takim czynnikiem jest ogromna ilość rodzajów filtrów, a jak wiadomo – musimy znaleźć odpowiedni do naszej maszyny. Właśnie dlatego liczy się dokładne dobranie typu i modelu filtra, aby współgrał z naszym sprzętem, tak niezbędnym do pracy rolniczej. Wysokiej jakości filtry idealnie współgrają z każdą maszyną rolniczą, dzięki szerokiemu wyborowi, jaki oferuje producent.

Jakie są rodzaje filtrów do maszyn rolniczych?

Istnieje wiele typów, ale dalej pozostaje jeden cel – chronienie różnych układów maszyny przed dostawaniem się tam szkodliwych odpadów i pyłów, które mogą doprowadzić do wielu uszkodzeń.

  • Filtr powietrza – wyróżniamy suche oraz mokre. Zapewnia on odpowiednią ilość czystego powietrza dla silnika.
  • Filtr paliwa – jak sama nazwa wskazuje, odpowiada on za czystość paliwa, którym zasilana jest nasza maszyna rolnicza.
  • Filtr kabinowy – służy on do oczyszczania powietrza w kabinie i poprawy jakości użytkowania maszyny przez rolnika w trosce o jego zdrowie w trakcie, chociażby regularnych oprysków plonów.
  • Filtr hydrauliczny – olej, jaki dociera do całego układu hydraulicznego, musi być czysty, aby nie doprowadzić do niepotrzebnej awarii.

Problem z doborem filtra?

Wiele profesjonalnych sklepów internetowych oferujących sprzedaż filtrów do maszyn rolniczych posiada wykwalifikowaną infolinię, która z przyjemnością rozwieje wszelkie wątpliwości związane z potencjalnym zakupem. Posiadają także szeroki wybór, który pozwala na znalezienie odpowiedniego typu i modelu pasującego do posiadanego przez nas sprzętu. Najważniejsze jest porównanie ze starym filtrem wymagającym wymiany, który był zamontowany w maszynie. Kupowanie oryginalnych i wysokojakościowych filtrów uchroni nas przed szybkim wyeksploatowaniem dopiero co zakupionej części. Decydowanie się na zamienniki może skazać nas na o wiele częstsze wydawanie pieniędzy niż przy zdecydowaniu się na zakup z zaufanego lub autoryzowanego źródła.

Mamy nadzieję, że artykuł przybliżył Ci temat filtrów do maszyn rolniczych oraz procesu ich poszukiwania. Życzymy udanych zakupów!