29 listopada, 2023

Portal Dom i Ogród – ECOFLOOR.PL

Informacje na temat remontu, budowy, aranżacji wnętrz.

meble

Gdzie sprzedać, kupić używane meble?

Chcesz sprzedać używany stół, szafę lub fotel? Zastanawiasz się, jak tego dokonać? A może potrzebujesz mebli i chcesz kupić je taniej? Gdzie szukać używanego wyposażenia domu? Podpowiadamy, jak można sprzedać i kupić meble z drugiej ręki.

Gdzie kupić używane meble?

Dzisiaj zakup nowych mebli jest bardzo prosty. Wystarczy pojechać do sklepu jakiejś meblowej sieciówki, dokonać wyboru i zamówić. Często meble można od razu wziąć do domu. Z różnych powodów nie decydujemy się jednak na zakup nowych szaf, biurek czy krzeseł. Czasami jest to kwestia budżetu. W dobrym stanie meble kupisz taniej na sprzedajemy.pl i na innych serwisach ogłoszeniowych. Wystarczy wpisać interesującą kategorię. Dobrze jest też skorzystać z filtra miejscowości. Znacznie łatwiej jest podjechać lub zorganizować transport mebla z drugiej ręki we własnym mieście.

Czy to jedyne rozwiązanie? Okazuje się, że nie. Meble używane można kupić również w komisach. Zarówno w typowo meblowych, jak i w sklepach z różnego typu produktami z drugiej ręki.

Używane meble da się też kupić za pośrednictwem mediów społecznościowych. Da się znaleźć grupy sprzedażowe danych miejscowości, w których użytkownicy umieszczają oferty sprzedaży przedmiotów. Wyszukać można meble do salonu używane, ale i do innych pomieszczeń, w tym również ogrodowe.

Da się kupić używane meble w dobrym stanie, również na miejskich targach, giełdach, w tym również na tych ze starociami, bowiem wyposażenie do domu z drugiej reki to często również antyki. Warto szukać tego typu mebli używanych, zwłaszcza gdy chce się zaaranżować własną przestrzeń w oryginalny sposób.

Gdzie sprzedać meble używane?

A co w odwrotnej sytuacji – gdy chce się sprzedać używane meble? Wówczas oczywiście najlepiej zacząć od umieszczenia ogłoszenia w internecie. Serwisy ogłoszeniowe są skierowane właśnie do osób, które chcą pozbyć się niepotrzebnych rzeczy w dobrym stanie i coś na tym zyskać. Tak więc mając na sprzedaż meble kuchenne, szafy, biurka, sofy, warto spróbować sprzedać je przez internet.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by jeśli ma się konto w serwisach społecznościowych, również dodać posty o sprzedaży mebli używanych na grupach temu poświęconych. W ten sposób trafi się do większej ilości odbiorców, więc z pewnością będzie łatwiej znaleźć kupującego.

Co zrobić z używanymi meblami?

Niezależnie od tego, czy ma się szafy używane na sprzedaż, czy inne meble, czasami nie da się znaleźć kupca. Wtedy, jeśli przeszkadzają, chcemy się ich pozbyć. Szkoda jednak wyrzucać meble, które mogą komuś posłużyć. Warto rozważyć inny scenariusz. Można oddać używane meble za darmo. Jak? Najlepiej poszukać stron i grup w social mediach, które to umożliwiają. Z pewnością używane meble kuchenne za darmo ucieszą osoby, które nie mają środków na remont kuchni, a nam pomogą pozbyć się problemu, jakim jest demontaż, wyniesienie i utylizacja lub wielomiesięczna próba sprzedaży zestawu.

W sytuacji, gdy to my potrzebujemy mebli, a nie mamy środków na nowe, również możemy szukać ogłoszeń typu oddam używane meble. Zakup nowego wyposażenia do domu jest kosztowny. W sytuacji, gdy np. mebluje się wynajmowane mieszkanie, jest to bardzo dobry sposób na zmniejszenie wydatków.