13 lipca, 2024

Portal Dom i Ogród – ECOFLOOR.PL

Informacje na temat remontu, budowy, aranżacji wnętrz.

Termomodernizacja budynku powłoką PSC

Termomodernizacja budynku powłoką PSC. Czy się opłaca?

Termomodernizacja budynków dotyczy szczególnie starszych obiektów, gdzie ząb czasu zdążył już swoje nadgryźć. Podejmując się jej, możesz skorzystać z metod tradycyjnych lub nowoczesnych. W przypadku ścian wartym uwagi jest ocieplenie ich powłoką PSC.

Czym jest termomodernizacja budynku?

Termomodernizacja ma na celu zmniejszenie zapotrzebowania energetycznego budynku oraz minimalizację zużywanej przez niego energii poprzez:

  • wymianę okien,
  • ocieplenie oraz izolację ścian i stropów,
  • wymianę i/lub modernizację systemów grzewczych.

W przypadku ścian i stropów popularny polistyren czy wełna mineralna, choć wciąż używane, stają się coraz bardziej przestarzałe. Nic dziwnego, że ekologiczna powłoka PSC (Power Smart Coat) bije je na głowę zarówno, jeśli chodzi o efektywność, jak i wygodę użytkowania. 

Co daje termomodernizacja budynku powłoką PSC?

Materiał cechują wyjątkowe właściwości ochronne czy hydroizolacyjne. Pozostaje przy tym niewiarygodnie cienki. Jego grubość to zaledwie 1,5-3 mm! Termomodernizacja budynku powłoką PSC chroni budynek oraz jego domowników przed szkodliwym działaniem niskich temperatur, korozji, pleśni, oparzeń czy kondensacji. 

Takie cechy nie tylko realnie zmniejszają rachunki za ogrzewanie, ale też poprawiają bezpieczeństwo i komfort życia. PSC posiada najlepsze na rynku parametry izolacji, jest atrakcyjna wizualnie, łatwa w aplikacji oraz wytrzymała. Ponadto jej ewentualne naprawy nie wymagają czasochłonnego demontażu czy wymiany dużych jednostek.

Co jeszcze daje termomodernizacja ścian budynku z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań? W przypadku powłoki PSC stoi za nią dbałość o środowisko. Materiał jest bowiem w całości zbudowany z w pełni ekologicznych mikrosfer kwarcowych zapewniających tzw. zieloną izolację.

Ocieplając ściany powłoką PSC, możesz skorzystać z programów dofinansowania termomodernizacji budynku. Pieniądze pokryją także sporą część kosztów związanych z wymianą systemów grzewczych czy okien.