13 lipca, 2024

Portal Dom i Ogród – ECOFLOOR.PL

Informacje na temat remontu, budowy, aranżacji wnętrz.

okna

Praktyczne osłony okienne i tarasowe

Osłony okienne i tarasowe to grupa produktów poprawiających komfort korzystania z przestrzeni domowej. Dzięki nim można regulować poziom nasłonecznienia pomieszczeń, a także zabezpieczyć wnętrza przed niechcianymi owadami. 

Markizy chroniące przed deszczem i słońcem

Wśród dostępnych produktów na uwagę zasługują markizy. Jest to rodzaj składanego zadaszenia montowanego przy tarasach, balkonach lub drzwiach wejściowych. Charakterystyczną cechą tego rodzaju zadaszenia jest poliestrowe bądź akrylowe poszycie, chroniące przed deszczem i nadmiernym nasłonecznieniem. Poszycie nadające markizie lekkości, dostępne jest w wielu kolorach i wzorach. W zależności od potrzeb oraz dostępnego budżetu istnieje możliwość wyposażenia markizy Katowice w ręczny lub automatyczny system składania. Interesującym rozwiązaniem jest automatyka pogodowa stosowana w osłonach z napędem elektrycznym, która samoczynnie zwija lub rozwija zadaszenie w zależności od warunków pogodowych.

Skuteczna ochrona przed owadami w pomieszczeniach

W okresie letnim wielu właścicielu domów i mieszkań narzeka na muchy, komary oraz inne owady wlatujące do pomieszczeń przez otwarte okna. Aby uniemożliwić niechcianym gościom dostęp do wnętrz, warto umieścić w otworach okiennych moskitiery. Najbardziej popularne są moskitiery ramkowe wyróżniające się funkcjonalnością i prostą konstrukcją. Zbudowane są z aluminiowej ramy oraz rozpostartej w jej wnętrzu siatki. Montaż odbywa się za pomocą ruchomych zaczepów, dlatego nie wymaga ingerencji w ramę okna. W sprzedaży dostępne są gotowe produkty o uniwersalnych wymiarach, jednak lepiej zdecydować się na moskitiery na wymiar, które są idealnie dopasowane do rozmiaru otworu okiennego. W sprzedaży znaleźć można także moskitiery plisowane, zwijane, lub montowane w rolecie.

Żaluzje okienne w nowej odsłonie

W ostatnim czasie do łask ponownie wracają żaluzje. Tego rodzaju osłony okienne cieszyły się ogromną popularnością w latach 90-tych XX wieku. Potem były stopniowo wypierane przez rolety materiałowe. Produkty sprzedawane obecnie wyróżniają się nie tylko funkcjonalnością, ale również efektownym wyglądem, dlatego z powodzeniem mogą pełnić funkcję dekoracyjną. Na uwagę zasługują m.in. żaluzje fasadowe, które świetnie sprawdzają się w przypadku nowoczesnych wnętrz, w których występują duże przeszklenia. Największą zaletą żaluzji plisowanych jest z kolei możliwość zasłaniania wybranej części okna. W sprzedaży dostępne są produkty drewniane, aluminiowe, a także wykonane z trwałych i odpornych na uszkodzenia tworzyw sztucznych.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Monirol – sprzedaż i montaż osłon okiennych. Firmę można znaleźć pod frazami: Rolety wewnętrzne Sosnowiec, rolety zewnętrzne Zabrze, bramy garażowe Gliwice, naprawa rolet Bytom.