27 września, 2023

Portal Dom i Ogród – ECOFLOOR.PL

Informacje na temat remontu, budowy, aranżacji wnętrz.

kinkiety

Oświetlenie łazienki i dobór kinkietów

Kinkiety w łazience wbrew pozorom nie są zbyt popularnym rozwiązaniem. Mają one bardzo duży potencjał, jednak nie wiele osób się na nie decyduje. Jedną z przyczyn tej mniejszej popularności są problemy techniczne, ponieważ wybierając lampę trzeba zwrócić uwagę na kwestie praktyczne i estetyczne, a także bezpieczeństwo. Warto więc wiedzieć o czym pamiętać i na co zwracać uwagę przy wyborze oświetlenia składającego się z kinkietów. 

Kinkiety w łazience

Bez względu na to z jak dużą łazienką mamy do czynienia, konieczne jest zadbanie o odpowiednie rodzaje oświetlenia. Dobre rozplanowanie punktów oświetleniowych ma niebywałe znaczenie. Łazienka będzie źle wyglądać, jeżeli będzie źle oświetlona. Wybierając kinkiety można skorzystać z wielu różnych rozwiązań. Kinkiety pozwalają na dużo bardziej precyzyjne ustalenie kierunku światła. W sklepach dostępne są różne rodzaje kinkietów:

  • lampy kinkietowe – mogą być skierowane w górę albo w dół, niektóre modele świecą także na boki, warto wcześniej przemyśleć, w którym kierunku ustawiony powinien być klosz, aby nie dawał zbyt ostrego światła i nie oślepiał,
  • kinkiet do łazienki – zwykle umieszcza się go nad lustrem, jednak nie oświetla on ani lustra, ani przestrzeni między nim a osobą znajdującą się w łazience, kinkiet powinien być tak umieszczony, żeby równomiernie oświecić twarz,
  • kinkiety nowoczesne LED – jest to bardzo nowoczesne rozwiązanie pozwalające na dobór odpowiedniej temperatury barw, w łazience najlepiej sprawdzają się lampy o niższej temperaturze barwowej,
  • kinkiety – reflektorki – nie dają mocnego światła, ale bardzo dobrze rozjaśniają te miejsca, z którymi inne źródła światła nie do końca sobie radzą. 

Kwestie wizualne związane z wyborem kinkietów łazienkowych 

W sklepie dostępne są bardzo różne modele kinkietów łazienkowych. Ograniczeń wizualnych właściwie nie ma. Poszczególne produkty można dopasować niemal do każdego wnętrza. Bardzo nowoczesne są kinkiety czarne lub białe. Świetnie wpasowują się w minimalistyczne aranżacje. Ciekawe są kinkiety do łazienki glamour. Są one droższe, ale niezwykle atrakcyjne i świetne wizualnie. W łazienkach retro dobrze powinien się sprawdzić kinkiet w klasycznej, prostej formie. Warto także wspomnieć o kinkietach podwójnych, które świetnie pasują do dużych łazienek o luksusowym charakterze. Świetnie rozświetlają one wnętrze i podkreślają najważniejsze elementy wystroju. 

Wybierając oświetlenie do łazienki z pewnością warto postawić na kinkiety. Prezentują się one bardzo atrakcyjnie i są niezwykle praktyczne. Godną polecenia ofertę znajdziesz tutaj: https://boxlab.pl/.