15 czerwca, 2024

Portal Dom i Ogród – ECOFLOOR.PL

Informacje na temat remontu, budowy, aranżacji wnętrz.

nowoczesne komody

Nowoczesne komody do salonu, czyli właściwie jakie?

Świat idzie z postępem podobnie jak i moda. Co roku trendy się zmieniają i czasami trudno za nimi nadążyć. Podobnie dzieje się wśród aranżacji wnętrz. Ciekawe i nowoczesne meble powinny przykuwać wzrok swoim wyglądem oraz funkcjonalnością. Z tego względu nowoczesne komody to meble skrzyniowe z bardzo wyszukanymi szufladami o horyzontalnym układzie. Ze względu na specyficzny wygląd komód, mogą one służyć zarówno jako mebel do przechowywania, a zarazem jako blat, na którym można ustawić różne przedmioty. W sypialni na komodzie można umieścić zdjęcia, świece, a nawet postawić telewizor. Natomiast jeśli chodzi o komody do przedpokoju, to idealnie nadadzą się do pozostawienia kluczy, telefonu czy portfela.

Nowoczesne komody do salonu

Salon to pomieszczenie reprezentacyjne. Z tego względu komoda drewniana czy też z płyty MDF jest meblem w pełni wyeksponowanym na widoku. Warto więc zadbać o jego estetykę, a także unikalny wygląd. Zazwyczaj nowoczesne komody pełnią funkcję szafki pod telewizor. Jest ona zazwyczaj ustawiona w centralnym punkcie, aby każdy mógł bez trudu oglądać telewizję. W szufladach bez trudu schowamy piloty, a w szafkach niezbędne urządzenia lub płyty DVD.

Komody można także ustawić jako rozdzielenie strefy kuchennej od dziennej w pomieszczeniach z aneksem. Należy w tym wypadku dobierać modele z ładnym tyłem, najlepiej z płyty MDF, a nie dykty. Komodą można również rozdzielić jadalnię od salonu. Z jednej strony warto ustawić sofę, a z drugiej niską i szeroką komodę.  

komody

Nowoczesna koda do sypialni

Wysoka komoda to doskonałe rozwiązanie do sypialni. Dzięki licznym szufladom oraz zamykanym szafkom, można w niej pomieścić bieliznę oraz odzież. Co więcej, do szuflad można zastosować przegródki na paski, czy też krawaty lub spinki i biżuterię. Zastosowanie komody do sypialni pomoże odciążyć przepełnioną szafę, uporządkuje nasze rzeczy oraz usprawni poranne przygotowania do pracy. Nowoczesne komody posiadają także szerokie szuflady, co niestety nie sprzyja zachowaniu porządku. Na szczęście z pomocą przychodzą nam przeróżne organizery, kosze i pojemniki.

Biała komoda, czyli nowoczesność kontra kolorystyka

Już od dłuższego czasu nowoczesne komody w większości mają kolorystykę naturalnego drewna oraz bieli i czerni. Niemniej jednak to biała komoda najlepiej sprawdzi się w licznych aranżacjach wnętrz w stylu skandynawskim, minimalistycznym oraz klasycznym. Komody w stylu skandynawskim oprócz przeważającej bieli posiadają także chłodne szarości frontów. Bardzo często spotkać można także pastelowe kolory różu, miętowej zieleni, a także jasnożółtej cytryny. Warto również zwrócić uwagę na to, iż komody w stylu skandynawskim posiadają zwężane ku dołowi stożkowe nóżki nawiązujące troszeczkę do stylu retro.