26 września, 2023

Portal Dom i Ogród – ECOFLOOR.PL

Informacje na temat remontu, budowy, aranżacji wnętrz.

projekty domów jednorodzinnych

Najbardziej interesujące projekty domów jednorodzinnych od MURATORA

Dom z poddaszem do adaptacji to idealne rozwiązanie dla osób, które nie chcą lub nie mogą zaaranżować obu kondygnacji przed zakończeniem budowy. Taki obiekt mieszkalny daje szerokie pole do popisu w przyszłości, umożliwiając urządzenie dodatkowych pomieszczeń zgodnie ze zmieniającymi się potrzebami domowników. Jeżeli planujemy wzniesienie takiego budynku, ciekawe propozycje znajdziemy w kolekcji MURATORA. Na jakie najbardziej interesujące rozwiązania powinniśmy zwrócić uwagę?

Domy z poddaszem do adaptacji – M260G1 i M206a

M260G1 Cenny (etap I)

Cenny (etap I) to koncepcja o powierzchni użytkowej 65,4 m2, która reprezentuje projekty domów o nowoczesnej stylistyce. Oferuje ona komfortową przestrzeń do życia dla pary planującej w przyszłości powiększenie rodziny lub stworzenie dodatkowego miejsca do pracy czy spędzania wolnego czasu. M260G1 to rozwiązanie, które MURATOR dedykuje wszystkim inwestorom chcącym połączyć estetykę i funkcjonalność. Ten budynek oparty na planie prostokąta wyróżnia się modernistycznym, uniwersalnym charakterem, dzięki któremu dobrze komponuje się z każdym otoczeniem. Przykryto go dwuspadowym dachem – idealnie nadającym się do montażu paneli fotowoltaicznych. Prostą formę urozmaica niewielki podcień przy drzwiach wejściowych, płaski dach nad częścią garażową oraz ciekawe okładziny elewacyjne.

W projekcie Cenny (etap I) przewidziano wbudowany, jednostanowiskowy garaż, który umożliwia bezpieczne zaparkowanie samochodu czy przechowywanie narzędzi ogrodniczych. Na parterze w części mieszkalnej zobaczymy strefę dzienną na otwartym planie – kuchnię ze spiżarnią oraz pokój dzienny, oba z bezpośrednim wyjściem na taras. Za centralnie położonym kominkiem ukryto niewielką łazienkę, sąsiadującą z sypialnią gospodarzy i schowkiem, w miejscu którego można w przyszłości wybudować schody na wyższą kondygnację. Po adaptacji poddasza możliwe będzie uzyskanie niemal 55 m2 dodatkowej powierzchni.

M206a Ukryty w ciszy – wariant I

Kolejną interesującą propozycją ze strony https://projekty.muratordom.pl jest projekt domu Ukryty w ciszy – wariant I. Cechuje go metraż 63,1 m2, który można powiększyć o kolejne 59 m2 dzięki indywidualnej adaptacji poddasza. W konsekwencji będzie on doskonałym wyborem nawet dla większej rodziny, która w początkowym okresie po przeprowadzce nie potrzebuje zbyt dużej przestrzeni. M206a reprezentuje projekty domu o nieco bardziej klasycznym charakterze. Posiada wydłużoną bryłę na planie prostokąta, którą przykryto szybkim i niedrogim w realizacji dwuspadowym dachem. Przy dwóch elewacjach zaprojektowano duży i mały taras, które umożliwią wypoczynek na świeżym powietrzu w komfortowych warunkach. Lekko wypuszczony daszek przy drzwiach wejściowych uchroni przed niekorzystnym wpływem czynników atmosferycznych, natomiast kompaktowe wymiary pozwolą na realizację nawet na stosunkowo wąskiej działce.

Projekty domu Ukryty w ciszy – wariant I oferuje nam przytulne i dobrze skomunikowane wnętrza. Sercem budynku jest salon otwarty na kuchnię, z którą sąsiaduje funkcjonalna spiżarnia. Bezpośrednio z niego przejdziemy do sypialni z dogodnym dostępem do łazienki. Przy wiatrołapie zaplanowano niedużą garderobę, w której zmieścimy odzież wierzchnią, obuwie czy inne akcesoria. W obiekcie wygospodarowano również miejsce na jednostanowiskowy garaż z oddzielną kotłownią, z wejściem zarówno od strony wiatrołapu, jak i od zewnątrz.

Jeżeli poszukujemy projektu domu z poddaszem do adaptacji, skorzystajmy z oferty MURATORA. Z najbardziej interesującymi rozwiązaniami możemy zapoznać się online, w wygodny sposób dokonując zakupu wymarzonego planu architektonicznego.

Zdjęcie: Przykładowy dom z kolekcji MURATORA – Projekt M245b – Trafna decyzja – wariant II (etap I) – arch. Ewa Dziewiątkowska

Artykuł sponsorowany: Nowoczesne domy od MURATORA – https://projekty.muratordom.pl