15 czerwca, 2024

Portal Dom i Ogród – ECOFLOOR.PL

Informacje na temat remontu, budowy, aranżacji wnętrz.

Mikrocement znakomicie sprawdza się, ku zaskoczeniu niektórych, jako wykończenie obudowy kominka. Aby ta zdawała jednak egzamin, kominek musi być poprawnie  wykonany i izolowany. Dzięki temu osiągniesz estetyczne, a zarazem bardzo praktyczne rozwiązanie, które długo będzie Cię zachwycało swoim wyglądem. Co jeszcze warto wiedzieć, zanim się na nie zdecydujesz? Sprawdź!

Czy warto kominek wykończyć mikrocementem?

Kominek to serce niejednego salonu. Wokół niego toczy się życie rodzinne, przy nim rozmawiamy, czytamy książki, bawimy się ze zwierzętami. Warto więc, aby było to miejsce reprezentacyjne, przyciągające wzrok zaraz po przekroczeniu progu. Nie znaczy to, że ten element wyposażenia wymaga bogatych zdobień – czasem najlepszą dekoracją jest minimalizm. To właśnie dzięki niemu na pierwszy plan będzie wysuwało się to, co najważniejsze – ciepło oraz pełne blasku, tańczące języki ognia.

Czy jednak mikrocement ma odpowiednie właściwości, aby pełnić rolę okładziny kominka oraz znajdować się na ścianach wokół niego? Jak się okazuje: jak najbardziej. Oto cechy, które udowadniają tę tezę.

  • Odporność na zmiany temperatur i ścieranie – oznacza to, że niezależnie, jak gorąco będzie wewnątrz kominka, przy właściwej jego izolacji,  materiał nie ulegnie uszkodzeniu.
  • Łatwość utrzymania w czystości – aby kominek długo prezentował się wspaniale, wystarczy jego okładzinę raz na jakiś czas przetrzeć letnią woda z detergentem o neutralnym pH.
  • Wyjątkowy efekt dekoracyjny – beton dekoracyjny nadaje kominkom unikalny wygląd, idealnie dopasowany do Twoich preferencji, możesz wybrać zarówno jego kolor, jak i strukturę, a tym samym doskonale dostosować ów materiał do swojego wnętrza.

Poniżej prezentujemy przykładowe realizacje kominka z mikrocementem ASDecorative.

Nowoczesny kominek z antracytowym mikrocementem

Na pierwszy ogień idzie minimalistyczny, a zarazem bardzo efektowny kominek z okładziną z mikrocementu. Do jego wykonania wykorzystano mikrocement ASDecorative Fino (kolor: antracyt). Jak widać, świetnie wygląda on w towarzystwie kontrastowych dodatków w odcieniach bieli, różu i zieleni, jak i tych o bardziej zbliżonej tonacji.

mikrocement

Elegancki kominek z metalicznym mikrocementem

Podobają Ci się okładziny metaliczne? Chcesz, aby Twój salon nabrał blasku? Jeśli tak, przypadnie Ci do gustu mikrocement ASDecorative METALIC. Znakomicie wpisze się on we wnętrza industrialne, nowoczesne, high-tech czy też glamour. Kolor mikrocementu na poniższych zdjęciach oznaczony jest w naszej palecie jako „miedź”. Co więcej, na żywo wygląda on jeszcze lepiej!

mikrocement
mikrocement

Kominek w towarzystwie mikrocementu i schodów

Lubisz lekko futurystyczny design? Jeśli tak spodoba Ci się efekt, który udało się osiągnąć jednemu z naszych klientów. Kominek w tym nieco zaskakującym wydaniu zyskał oprawę z mikrocementu RUSTIC (struktura: RUSTIC, kolor: jasny szary). Tworzy on niezwykle efektowną kompozycję z transparentną klatką schodową.

mikrocement

Mikrocement na kominek w ASDecorative

Podoba Ci się połączenie kominka z mikrocementem? Jeśli tak, świetnie! Z przyjemnością obliczymy  dla Ciebie odpowiednią jego ilość, pomożemy w doborze barwy oraz struktury oraz dostarczymy Ci wyczerpujące instrukcje związane z aplikacją. Masz jeszcze jakieś pytania? Jeśli tak, nie krępuj się i zadzwoń na numer 691 353 317. Pamiętaj: rozmowa do niczego nie zobowiązuje! 🙂