22 września, 2023

Portal Dom i Ogród – ECOFLOOR.PL

Informacje na temat remontu, budowy, aranżacji wnętrz.

kinkiet

Kinkiet nowoczesny w twoim domu!

Kinkiety nowoczesne to rodzaj designerskiego oświetlenia ściennego, które wyróżnia się specjalną budową. Jest to bardzo atrakcyjne źródło światła, spełniające kilka funkcji. Mianowicie precyzyjnie doświetla wybrane obszary mieszkania lub domu, pełni funkcję dekoracyjną oraz buduje atmosferę. Przekonaj się, czy oświetlenie to przypadnie ci do gustu! Poznaj ciekawe inspiracje oraz produkty, jakie można znaleźć w dobrze zaopatrzonym salonie oświetlenia!

Kinkiety nowoczesne – poznaj szczegóły

W domu, jak i mieszkaniu niezbędne jest oświetlenie. Warto zauważyć, że na rynku można znaleźć wiele typów lamp. Wśród nich należy wymienić choćby kinkiet nowoczesny, który zwraca uwagę nietypową formą budowy oraz funkcjonalnością. Czym jest zatem kinkiet? To lampa posiadająca unikalną budowę, która umożliwia jej zamontowanie na ścianie. Jak już wspomniano, kinkiety mogą pełnić kilka funkcji, mianowicie:

  • doświetlają pomieszczenia, jako oświetlenie dodatkowe,
  • to lampa o skupionej wiązce światła, które doskonale uzupełni główne oświetlenie we wnętrzu,
  • dekoracyjną, ponieważ podkreślają zawieszone na ścianie obrazy oraz inne ozdoby,
  • nowoczesny kinkiet tworzy unikalną, a zarazem domową atmosferę.

Kinkiety ścienne nowoczesne to oświetlenie, które wymaga odpowiedniego montażu. Kinkiety montuje się na różnych wysokościach, gdyż w tej kwestii uwzględnia się typ pomieszczenia oraz funkcję montowanej lampy. Warto jednak wspomnieć, że istnieją ogólne zasady dotyczące montażu tych produktów. Kinkiet nowoczesny świecący w górę oraz w dół należy zamontować na wysokości 160-170 cm, ponieważ oświetla on przede wszystkim ściany. Jednocześnie zapewnia dekoracyjne oświetlenie, jak i tworzy atmosferę. Natomiast kinkiety pełniące funkcję dodatkowego oświetlenia montuje na wysokości 180-200 cm.

Jak montować lampy ścienne w łazience i sypialni

Nowoczesne kinkiety bardzo chętnie montowane są w łazience, gdzie zazwyczaj montuje się je przy lustrze. Lampy w tym miejscu zapewniają precyzyjne oświetlenie, którego potrzebują domownicy. Czynności takie jak malowanie, czy golenie zarostu okaże się szybkie i satysfakcjonujące. W łazience kinkiety przy lustrze zazwyczaj montuje się na wysokości oczu, czyli około 160 cm od podłogi. Warto podkreślić, że najlepszy efekt doświetlenia uzyska się montując te lampy symetrycznie, po obu stronach lustra.

Kolejnym miejscem, gdzie chętnie montuje się kinkiety jest sypialnia. W tym pomieszczeniu kinkiety spełniają dwie role. Budują intymną, relaksującą atmosferę, ale i pozwalają przeczytać lekturę w dobrych warunkach. Kinkiety w sypialni montuje się tuż nad łóżkiem, a dokładniej 75 cm. Odległość tą należy zmierzyć od górnej krawędzi materaca łóżka. Dzięki temu można uzyskać odpowiednie światło do czytania, jak i wypoczynku.

Wielu z nas bardzo chętnie montuje kinkiety również na korytarzu. Pomieszczenie to bardzo często nie posiada okien, dlatego niejednokrotnie trzeba uzupełnić główne oświetlenie o te dodatkowe. Korytarz to także miejsce, gdzie często eksponowane są piękne fotografie oraz obrazy. Wymagają one szczególnej oprawy, jaką mogą tylko zapewnić kinkiety.

Nowoczesne kinkiety – czy warto je kupić?

Kinkiet nowoczesny to z pewnością bardzo ciekawy produkt, który w ostatnim czasie zyskał nietuzinkową formę. Design to cecha, która wyróżnia ten typ lampy na tle innych. Na rynku można znaleźć wiele ciekawych form, mianowicie kinkiety: z pełnym kloszem, w półotwartym kloszem, a także modele generujące światło w górę i w dół. Uzupełnij wnętrze o sprawdzone oświetlenie.