19 maja, 2024

Portal Dom i Ogród – ECOFLOOR.PL

Informacje na temat remontu, budowy, aranżacji wnętrz.

Okna i drzwi

Gruntowny remont starego domu – montaż drzwi i okien

Energooszczędne okna oraz szczelne i bezpieczne drzwi są w dzisiejszych czasach niezbędnymi elementami budynków mieszkalnych. W przypadku starych, na przykład przedwojennych domów nigdy niewymieniana stolarka okienna z pewnością nie spełnia już dostatecznie swojego zadania, a nawet najtańsze okna PCV mogą mieć lepsze parametry cieplne. Jak wygląda kwestia montażu nowych okien oraz drzwi w starym domu, który nie został objęty nadzorem konserwatora zabytków?

Przygotowania do wymiany stolarki okiennej oraz drzwiowej

Okna w starych domach mają zwykle niestandardowe wymiary, często także można spotkać nietypowe rodzaje przeszkleń. Drewniane okna skrzyniowe czy stary typ okien połaciowych z powodzeniem mogą zastąpić nowe okna PCV. Warto, by ich podział był zbliżony do oryginalnych, gdyż najczęściej to stolarka okienna wraz z elewacją decydują o wyjątkowym charakterze budynku. Okna drewniane i PCV możesz kupić pod adresem https://diadom.pl/okna/.

Właściwe wymiary kluczem do sukcesu

Decydując o wymianie konkretnego okna, bardzo istotne jest profesjonalne zebranie wymiarów. Bardziej skomplikowana stolarka okienna to najczęściej bogate w detale projekty, obejmujące podziały okna PCV, mechanizmy otwierania, kolorystykę, rozmieszczenie klamek. Podobnie jest w przypadku drzwi, które w budynkach kilkudziesięcioletnich wymiarami czy formą mogą odbiegać od współczesnych standardów.

Dobór i montaż drzwi zewnętrznych i wewnętrznych

Wymieniając kompleksowo przeszklenia na okna PCV, zwykle wymieniane są także drzwi. Powinny one swoją estetyką komponować się z otoczeniem, jak i samym budynkiem. W przypadku drzwi zewnętrznych warto zainwestować w produkty bezpieczne, z mechanizmami i konstrukcją antywłamaniową. Wewnętrzne drzwi mogą być wpisane w wystrój wnętrz, dobrym pomysłem jest także wybór modeli o uniwersalnym, ponadczasowym wyglądzie. Wymiana drzwi wiąże się zwykle z kompletną wymianą ościeżnicy i progu, dlatego warto zdecydować się na pełną usługę z wykończeniem ścian okalających.

Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem drzwi wewnętrznych lub zewnętrznych, odwiedź stronę https://diadom.pl/drzwi/.

drzwi

Nowe okna w budynku dopasowane do bryły

Podobnie jak drzwi, również okna przy demontażu starych i montażu nowych mogą powodować drobne ubytki w elewacji czy tynkach wewnętrznych. Zwykle ich wymiana wiąże się także z wymianą parapetów. Stolarka okienna powinna wpasować się w bryłę budynku, a także otoczenie. W przypadku starszych dzielnic miast często warto wymienić okna na takie, które estetyką pasują do domów w okolicy. Nowe okna PCV mogą imitować drewniane okna dzięki specjalnym okleinom montowanym fabrycznie, przy produkcji. Również okucia i klamki mogą być stylizowane na zabytkowe.

Po więcej szczegółów zapraszamy do kontaktu z firmą Diadom z Białegostoku, która prowadzi sprzedaż oraz montaż okien i drzwi.

Dane kontaktowe:

Diadom Białystok

tel: 502-408-377
tel: 517-851-743

mail: [email protected]

www: diadom.pl

adres: ul. Antoniukowska 6, 15-845 Białystok