29 listopada, 2023

Portal Dom i Ogród – ECOFLOOR.PL

Informacje na temat remontu, budowy, aranżacji wnętrz.

ekologiczne pakowanie

Ekologiczne pakowanie staje się świetnym trendem

Tematy związane z ekologią stały się jednym z najważniejszych aspektów naszych czasów. Dzisiaj nie ma już miejsca na rozważanie, czy zmiany w różnych obszarach są potrzebne. Jedną z najważniejszych jest redukcja plastiku. Ten surowiec zmienił perspektywę wielu branż, jednak środowisko zapłaciło za to wysoką cenę. Czy papier wróci do łask?

Przekleństwo długowieczności

Pojawienie się plastiku zmieniło oblicze gospodarki. Jego niezwykłe właściwości pozwoliły osiągać zupełnie nowe możliwości. Tworzywa polimerowe są łatwe i tanie w produkcji oraz… Niezwykle trwałe. Szacuje się, że od początku produkcji powstało ok. 8,3 mld ton plastiku! Jak podaje Wikipedia, zaledwie 9% tego materiału poddano przetworzeniu. 12% spalono, pozostałe odpady- ok. 6,5 mld ton składowane są na wysypiskach. Pozostaną na planecie jeszcze długo po nas. Szacuje się, że rozkład jednej plastikowej butelki może trwać nawet kilkaset lat! 

Powrót do przeszłości

Wielu ludzi nie wyobraża sobie dzisiaj życia bez plastikowych reklamówek. Coraz więcej osób stara się ograniczyć produkowane śmieci, żyjąc zgodnie z ideą #zerowaste lub #lesswaste. Niestety zupełna rezygnacja z plastiku w zasadzie nie jest możliwa. Mimo to coraz więcej firm poszukuje alternatyw i sięga po sposoby na bardziej ekologiczne pakowanie swoich produktów. Do łask wracają papiery. Wykorzystuje się je do zabezpieczania różnych elementów w transporcie zamiast folii. 

Ekologiczne pakowanie

Dzięki rozwojowi techniki również papier do pakowania ma dzisiaj inne właściwości. Produkty są trwalsze, bardziej odporne na wilgoć a do tego piękne. Ekologiczne pakowanie nie tylko jest korzystniejsze dla środowiska! Takie rozwiązanie pozytywnie wpływa na wizerunek marki. Pokazuje, że firma poważnie podchodzi do współczesnych problemów i respektuje oczekiwania klientów. Ekskluzywne sklepy nigdy nie zrezygnowały z niepowtarzalnych atutów tego surowca. Papier firmowy od zawsze kojarzył się z ekskluzywnością. Dzisiaj z tych rozwiązań mogą korzystać nie tylko butiki projektantów! Ekologiczne pakowanie jest na wyciągnięcie ręki każdej firmy. Dostępne są szerokie gamy wzorów i kolorów, papiery odporne na tłuszcz oraz z nadrukami logo. 

Nie ważne, w jakiej branży pracujesz. Badania jednoznacznie wskazują, że klienci coraz większą uwagę zwracają na ekologiczne pakowanie produktów. Wykorzystaj piękną gamę papierów, ich różnorodne wzory w pięknych kolorach. Dbając o środowisko i spełniając oczekiwania klientów, możesz wynieść wizerunek swojej firmy na zupełnie nowy, lepszy poziom.