19 maja, 2024

Portal Dom i Ogród – ECOFLOOR.PL

Informacje na temat remontu, budowy, aranżacji wnętrz.

meble rattanowe

Dlaczego meble rattanowe się opłacają?

W ostatnich latach meble rattanowe cieszą się ogromną popularnością. Z jednej strony wynika to z ich solidności, ale też są dostępne w tak wielu odsłonach, że zdecydowanie jest pomiędzy czym wybierać. Jeśli nadal nie jesteś pewien, czy warto postawić na modele mebli z rattanu, to poznaj kilka najczęściej przytaczanych zalet dla tych mebli.

3 zalety mebli z rattanu

Meble rattanowe są trendem już od kilku dobrych lat. Jednak najlepiej jeszcze przed zakupem dowiedzieć się więcej na ich temat. Zapewne bardzo ważne będzie dla Ciebie to, jakie zalety posiadają modele wykonane z rattanu. Oto 3 najważniejsze, które przekonają Cię do postawienia na tego typu meble.

Zachwycający i ozdobny wygląd

Wystarczy spojrzeć na meble rattanowe, aby od razu zauważyć pierwszą i jedną z najważniejszych zalet. Otóż wyglądają one niezwykle atrakcyjnie. W dodatku doskonale pasują do wnętrz zaprojektowanych w stylu nowoczesnym, skandynawskim, ale też minimalistycznym, boho czy nawet industrialnym. Mogłoby się wydawać, że takie połączenie jest niemożliwe, ale naprawdę tak jest. Oryginalny wygląd sprawia, że krzesła, stoły, fotele czy sofy z rattanu zawsze wyglądają przepięknie i przykuwają uwagę. Wiele osób uznaje też, że są również bardzo eleganckie.

Meble rattanowe pozwalają na uzyskanie naprawdę kreatywnych i ciekawych form oraz wzorów, które mogą stać się wspaniałą i niezwykle praktyczną dekoracją dla wybranego przez Ciebie wnętrza.

Trwałość 

Warto na moment przyjrzeć się materiałowi, jakim jest rattan. Otóż jest on naturalny, elastyczny i niezwykle wytrzymały. Uznaje się, że jest też odporny na pęknięcia. Dzięki temu właśnie możliwe jest uzyskanie tak wielu różnych kształtów, a tym samym coraz bardziej kreatywnych mebli rattanowych.

W dodatku bardzo często meble z tego tworzywa wykorzystywane są do produkcji modeli ogrodowych. Mogą sprawić, że Twój ogród będzie prezentował się po prostu niepowtarzalnie. Chociaż przy okazji trzeba uważać na to, aby nie wystawiać ich zbyt długo bezpośrednio na słońce. Wszystko dlatego, że przez to mogą bardzo szybko wyblaknąć. Zatem, gdy zdecydujesz się zakupić meble rattanowe do ogrodu, to koniecznie znajdź dla nich miejsce na zadaszonym tarasie.

Łatwe utrzymanie ich w czystości

Bardzo dobrą informacją jest to, że meble rattanowe można łatwo utrzymywać w czystości. Tak naprawdę wystarczy Ci do tego ściereczka z niewielką ilością najlepiej delikatnego środka czystości, by oczyścić powierzchnię mebli. Na szczęście nie musisz tracić czasu na ich konserwację.