22 września, 2023

Portal Dom i Ogród – ECOFLOOR.PL

Informacje na temat remontu, budowy, aranżacji wnętrz.

Farma fotowoltaiczna zainstalowana przez APP Energy

Jak będzie wyglądało dofinansowanie na fotowoltaikę z programem ,,Mój Prąd” w 2021 roku?

Rządowy program “Mój prąd” to jeden z najbardziej znanych projektów, który przyczynił się do zmiany wyglądów polskich dachów. Ten system dotacji zaoferował zwrot pieniężny w wysokości aż 50% z pokrytych kosztów inwestycji do 5000 zł za wykonanie fotowoltaicznej instalacji. Ostatecznie okazało się, iż Polacy chętnie skorzystali z tego programu, ponieważ proces okazał się osiągnięciem wielkiego sukcesu. 6 grudnia ubiegłego roku zakończono już drugi nabór składania wniosków chętnych osób. Zgodnie z zapowiedzią wiceministra klimatu i środowiska, Ireneusza Zyska, ten program wciąż będzie kontynuowany. Zatem, jeśli ktoś jeszcze nie wziął w nim udziału, warto teraz przestrzegać ustalonych kolejnych terminów realizacji wniosków.

Jak Polacy inwestowali w fotowoltaikę w ubiegłych latach?

Rządowy program “Mój prąd” trwa już od 30 sierpnia 2019 roku, a do 6 grudnia 2020 roku rozdał już aż 1 miliard 100 milionów złotych! Te poniesione koszty przyczyniły się do skrócenia okresu zwrotu wynoszącego blisko 220 000 mikroinstalacji. To niezły osiągnięty wynik w tak krótkim czasie. Jak podaje firma, panele fotowoltaiczne APP Energy w ubiegłym roku cieszyły się bardzo dużą popularnością, a Polacy chętnie korzystali z dofinansowania rządowego.

Zmiany w dofinansowaniu na fotowoltaikę w 2021

Sukces ubiegłego programu rządowego “Mój prąd” przyczynił się do wielu istotnych danych odnośnie krajowego rynku w Polsce. Z wypowiedzi wiceministra, ministerstwo klimatu wciąż prowadzi wespół z NFOŚiGW o analityczne prace mogące ustalić, jak ten program będzie dalej wyglądał już w niedalekiej przyszłości. Na chwilę obecną planuje się rozszerzenie tego programu o dofinansowanie na ładowarki samochodu elektrycznego, akumulatorów jak również pompy ciepła.

W chwili obecnej, rządowy program “Mój prąd” łączy się z “Czystym powietrzem”. W przypadku, kiedy dana osoba chce jednocześnie zainwestować w fotowoltaikę jak również w pompę ciepła to nie musi specjalnie wypisywać dwóch wniosków, bowiem wystarczy tylko jeden.

Fotowoltaika z ,,Mój Prąd” – kiedy rozpocznie się program?

W planach było, że program “Mój prąd 2021” rozpocznie się już w pierwszej połowie tego roku, ale zapewne to nastąpi w okolicach sezonu letniego.

Montaż instalacji fotowoltaicznej przez pracownika firmy APP Energy

Czy warto już teraz zainwestować w fotowoltaikę?

Zastanawiasz się jak obecnie wygląda inwestycja w fotowoltaikę, gdy program ,,Mój Prąd” jeszcze nie wystartował? O więcej szczegółów najlepiej zapytać specjalistów – https://g.page/fotowoltaika-appenergy pod linkiem znajdziesz lokalizację oraz kontakt do firmy APP Energy zajmującej się instalacją fotowoltaiki na terenie województwa lubelskiego.

Dla wielu osób istotnym faktem jest to, czy opłaca się inwestować w fotowoltaikę czy też lepiej poczekać jeszcze na więcej, bardziej szczegółowych informacji. Okazuje się, iż zaleca się, żeby zainwestować z kilku istotnych względów. Przede wszystkim niewątpliwe jest, że fotowoltaika z upływem czasu zwróci się także bez jakichkolwiek dodatkowych do niej dotacji. Rządowy program ,,Mój prąd’ zwraca środki pieniężne wyłącznie za istniejące już instalacje, więc wcześniej trzeba mieć ukończoną instalację, żeby następnie móc ubiegać się o pieniądze. Dodatkowo, kiedy zainwestuje się w fotowoltaikę już teraz to ta instalacja będzie wykonana dopóty, dopóki rozpocznie się następny nabór składania wniosków do rozpoczętego właśnie programu. Należy brać także pod uwagę, że w momencie, kiedy zostaną udostępnione wszelkie istotne szczegóły to ciężko będzie na szybko znaleźć odpowiedniego instalatora, aby wykonał daną pracę. Wnioski zawsze rozpatruje się od tego, który został złożony już na samym początku.