20 kwietnia, 2024

Portal Dom i Ogród – ECOFLOOR.PL

Informacje na temat remontu, budowy, aranżacji wnętrz.

ploter tnacy

Czym cechuje się ploter tnący?

Ploter tnący już od wielu lat cieszy się ogromnym uznaniem na rynku. Okazuje się, że inne rozwiązania zastosujemy w domu, a inne w firmach. Na szczęście producenci oferują szeroki zakres urządzeń, jakie bazują na doskonałej jakości i atrakcyjnej cenie. Kiedy przyda się taki sprzęt? Czym się wyróżnia? Jak wybrać ploter tnący? O czym warto pamiętać?

Nowoczesny ploter tnący

Plotery tnące spełnią  swoje zadania przykładowo podczas ręcznego dekorowania albumów ze zdjęciami. Ta metoda jest nazywana scrapbookingiem i pozwala rozwijać swoje pasje. Ponadto, w nowoczesnych sprzętach skorzystamy z możliwości skanowania grafiki, jak i wycięcia danego projektu. Pamiętajmy o tym, że ploter ma niezwykle szerokie zastosowanie. Sprawdzi się nawet w domowym zaciszu, co pokochają pasjonaci produktów ręcznie wytwarzanych.

Ploter tnący odznacza się niezawodnym działaniem i wydajnością. Nie należy przechodzić obojętnie obok modelów pisakowych, gdzie umieszcza się specjalne pisaki do nanoszenia rysunków. Rysunek na początku przygotowywany jest w wektorowej wersji, a następnie zapisywany w danym formacie za pomocą plotera. Kolejny krok to przenoszenie swoich fantazji na projekt realny. 

Wydajny sprzęt

Nie bez znaczenia są także plotery do papieru, jakie wycinaną pożądane kształty. W tym wypadku plik wektorowy należy zapisać w odpowiednim rozszerzeniu. Klienci chętnie sięgają także po plotery do tkanin, które dają możliwość wycinania w wielu materiałach. Zastosowanie ostrza wymiennego sprawia, że ploter tego typu będzie wycinał po dowolnym kątem, nawet na skomplikowanych materiałach, np. na skórze. Doskonale nadaje się też do pianki, filcu, czy normalnych materiałów ubraniowych

Jak wybrać ploter tnący?

Wybór wśród tylu ciekawych rozwiązań nie jest łatwym zadaniem. Zazwyczaj w sklepie online znajdziemy dwa główne rodzaje sprzętu. Jeśli chodzi o model Brother, posiada on wbudowany ekran i sporą ilość wgranych wzorów w pamięć urządzenia. Dany wzór dobierzemy dzięki komputerowi lub ekranowi dotykowemu. Ploter zgodnie z naszymi oczekiwaniami, wytnie konkretny projekt, przykładowo na folii lub papierze. Plusem jest dodatkowo funkcja, czyli zeskanowanie projektu. 

Na uwagę zasługują także plotery marek Cricut i Silhouette. Sprzęty nie posiadają ekranów, a do ich obsługi jest potrzebny komputer wraz z oprogramowaniem. Z użyciem odpowiedniego programu stworzymy wiele wzorów, jakie następnie poprzez USB lub WIFI przeniesiemy do urządzenia. Każda z tych opcji stawia na doskonałą jakość i atrakcyjną cenę.