26 września, 2023

Portal Dom i Ogród – ECOFLOOR.PL

Informacje na temat remontu, budowy, aranżacji wnętrz.

Biokominki - idealna alternatywa dla tradycyjnych kominków

Biokominki – idealna alternatywa dla tradycyjnych kominków

Kominek to szczególny element wystroju wnętrza, przy którym w zimowe wieczory gromadzą się najbliżsi, by ogrzać się w domowym cieple. To również wyjątkowe dopełnienie aranżacji klasycznych wnętrz, które nada niezwykłego charakteru każdemu salonowi czy pokojowi gościnnemu. Niestety nie w każdym domu możemy pozwolić sobie na instalację tego rodzaju tradycyjnych urządzeń grzewczych. Wymogiem bowiem pozostaje posiadanie przewodu kominowego. Świetną alternatywą pozostają kominki ekologiczne zasilane przez biopaliwo. Biokominki w pełni zastępują ich tradycyjne poprzediniki, zapewniając domownikom zarówno żywy ogień, jak i ciepło. Ogromnym pozostaje także fakt, że eko kominek nie wykazuje tak negatywnego wpływu na środowisko, za to z powodzeniem nawilża powietrze w pomieszczeniu.

  • Biokominki – świetna alternatywa dla tradycyjnych urządzeń grzewczych
  • Biokominki wolnostojące – mobilność i funkcjonalność
  • Biokominki wiszące – rozwiązanie do każdej przestrzeni

Biokominki – świetna alternatywa dla tradycyjnych urządzeń grzewczych

Tradycyjny kominek to eleganckie dopełnienie wystroju wnętrza, które jednocześnie symbolizuje ciepło domowego ogniska, gromadząc wokół siebie wszystkich domowników. Jednak jego montaż wymaga od nas posiadania przystosowanego przewodu kominowego, do którego możemy go podłączyć. W takich przypadkach rewelacyjnie sprawdzi się biokominek, który jednocześnie pozostaje opcją dużo bardziej ekologiczną. Możemy wyróżnić kilka rodzajów biokominków: wolnostojące, wiszące, ogrodowe, automatyczne czy dostosowane do zabudowy.

Biokominki wolnostojące – mobilność i funkcjonalność

Wybierając biokominek wolnostojący nie musimy przejmować się jego montażem, gdyż postawimy go w dowolnym miejscu. To rodzaj kominka, który dzięki temu świetnie wpisze się w wystrój różnego rodzaju pomieszczeń. Dzięki tej mobilności biokominki wolnostojące coraz częściej wybiera się do hotelu, biura czy restauracji. Funkcjonalność tego typu urządzeń pozostaje dokładnie taka, co w przypadku innych wariantów – dają naturalne ciepło żywego ognia, ale nie musimy podłączać ich instalacji elektrycznej czy gazowej.

Biokominki wiszące – rozwiązanie do każdej przestrzeni

Dla osób, które nie mają do zagospodarowania odpowiedniej przestrzeni we wnętrzu, w którym chcą zamontować urządzenie, idealnym rozwiązaniem okaże się biokominek wiszący. Możemy umieścić go na podwieszeniu w przygotowanej wcześniej wnęce lub powiesić na ścianie. Dzięki szerokiej gamie styli, kształtów, kolorów, w jakich wykonujemy biokominki wiszące, z łatwością dopasują je Państwo do każdej aranżacji.