15 czerwca, 2024

Portal Dom i Ogród – ECOFLOOR.PL

Informacje na temat remontu, budowy, aranżacji wnętrz.

wzorzyste płytki

Wzorzyste płytki od kuchni i salonu

Płytki świetnie sprawdzają się w różnych pomieszczeniach. Najczęściej jednak są wykorzystywane w łazienkach oraz kuchniach. Dość często spotkać je można również w korytarzach, gdzie zdobią podłogę i ściany – miejsca szczególnie brudzące się. Warto posłużyć się nimi również do wykończenia pomieszczeń gospodarczych i pralni, w których zależy nam na utrzymaniu czystości w łatwy sposób. Jak widać mogą znajdować się one zarówno na ścianach, jak i na podłogach. Choć głównie stosuje się je po to, aby po prostu lepiej się sprzątało i by wrażliwe miejsca były zabezpieczone przed wilgocią, to stanowią one również swego rodzaju ozdobę. Szczególnie przyciągają one nasz wzrok wtedy, gdy mają jakieś atrakcyjne wzory oraz kolory.

Do jakich kuchni płytki ze wzorami?

W jakich kuchniach będą sprawdzać się płytki mające wzory? Choć są one naprawdę atrakcyjne, to nie chcemy oczywiście przesadzić. Dlatego warto już na samym starcie zastanowić się, czy owe płytki pasują do projektu naszej kuchni. By wnętrze nie było przesadzone, trzeba zachować umiar. Jeśli zatem płytki mają być wzorzyste, to reszta kuchni powinna być bardzo standardowa i klasyczna. W innym wypadku zamiast świetnego efektu, uzyskamy niestety prawdziwy chaos.

Tymczasem w każdym pomieszczeniu powinna panować harmonia, ponieważ to bardzo wpływa na to, jak my się w nim czujemy. W kuchni natomiast spędzamy sporo czasu, przygotowując posiłki i jedząc je.

Obecnie panuje moda na kuchnie w bieli, ewentualnie w kolorach jasnej szarości. W takim pomieszczeniu wzory na pewno świetnie się sprawdzą. Jednak nie tylko meble muszą być w nieco bardziej stonowanym stylu, jeśli chcemy postawić na wzorzyste płytki. Warto również żeby kolor ścian czy też różne inne dodatki, dobrze się z tym wszystkim komponowały.

Najlepiej aby wszystko co znajdzie się we wnętrzu, zbiegło się kolorystycznie właśnie z wybranymi przez nas płytkami. Ewentualnie możemy postawić na różne drewniane akcenty, które znacznie ocieplają wnętrze i pasują praktycznie do wszystkiego. Drewno jest bezpiecznym materiałem, który dobrze sprawdza się w kuchni, dlatego też nie warto z niego rezygnować.

Z czym łączyć płytki ze wzorami?

Jak zostało to już wcześniej wspomniane, płytki ze wzorami najlepiej jest łączyć z wnętrzami w stonowanych kolorach. Nie chodzi tutaj jednak o całkowite unikanie żywszych barw i skupianie się jedynie na bieli, czerni oraz różnych odcieniach szarości. Kolory przez nas wybierane powinny jednak w jakimś stopniu nawiązywać do kolorystyki płytek, mieć jakiś wspólny punkt zaczepienia. Wówczas bez wątpienia całość będzie spójna i świetnie będzie się prezentować, zbierając komplementy od odwiedzających nas gości.

Płytki Arcana są jednym z przykładów świetnych wzorzystych płytek, które są zarazem bardzo eleganckie i ponadczasowe. Na rynku dostępne są one od 1997 roku, kiedy to włoska firma zaczęła działać. Jedną z najpopularniejszych kolekcji na dzień dzisiejszy jest Straciatella. To bardzo innowacyjne i gustowne podejście do tematu materiału, jakim jest lastryko. Firma posiada w swojej ofercie płytki dekoracyjne, imitujące mozaiki czy też ozdobione motywami geometrycznymi. Zobacz wzorzyste płytki na https://modnalazienka.pl/.

Ponadto płytki te są wykonane z bardzo wysokiej jakości materiałów dlatego też oprócz interesującej ozdoby, zyskujemy również rozwiązanie które wytrzyma nam naprawdę przez długie lata. Płytki te mają świetną odporność mechaniczną, jak i chemiczną. Ich kolorystyka jest bardzo różnorodna, ale można nazwać ją zdecydowanie stonowaną. Wszystkie kolory czerpią niejako z barw ziemi, dlatego płytki niezmiennie cieszą się dużą popularnością na rynku, ponieważ są po prostu ponadczasowe. Można je dowolnie ze sobą łączyć. Warto jednak szukać również inspiracji w tym zakresie, o które nietrudno na różnych stronach internetowych.

Warto pamiętać o tym, że wybór płytek do kuchni czy też do łazienki, to decyzja na długie lata. Musimy zatem być pewni, że konkretny wzór nam się nie opatrzy czy też nie znudzi. Niemniej jednak dobrze jest również ryzykować i stawiać na nietuzinkowe rozwiązania.