19 maja, 2024

Portal Dom i Ogród – ECOFLOOR.PL

Informacje na temat remontu, budowy, aranżacji wnętrz.

Winylowa podłoga

Winylowa podłoga dla wymagających – jak ją wykończyć?

Podłogi winylowe są piękne, wytrzymałe, użyteczne i trwałe. Cieszą się dużym zainteresowaniem wśród inwestorów i projektantów wnętrz. Są łatwe w montażu i zajmują niewiele czasu. Nawet przy częstym użytkowaniu, wrażenie wizualne utrzymuje się przez lata. Szukasz szczegółowych informacji na ten temat? Dowiedz się, jakie są największe zalety podłóg winylowych!

  1. Wykładzina winylowa, czyli proste w utrzymaniu podłogi cichsze pomieszczenie
  2. Płytki winylowe strzałem w dziesiątkę
  3. Panele winylowe — materiał, który warto znać!

Wykładzina winylowa, czyli proste w utrzymaniu podłogi i cichsze pomieszczenie

Prawdopodobnie każdy słyszał lub pamięta stare dobre linoleum. Winyl to coś podobnego we współczesnej formie. Podstawowa różnica znajduje się pod opuszkami palców — gdy poczujesz jego najbardziej zewnętrzną warstwę, wyczujesz wyjątkową delikatność, która podnosi estetykę tej podłogi znacznie ponad linoleum. W języku profesjonalistów jest to chlorek winylu spolimeryzowany do postaci polichlorku winylu PVC. Wykładziny winylowe cieszą się w ostatnich latach coraz większą popularnością. Wykładziny te są ciche, przytulne, bezpieczne, łatwe w czyszczeniu i trwałe. Podłogi winylowe całkowicie spełnią Twoje oczekiwania, jeśli marzysz o bardzo cichym miejscu do chodzenia, a jednocześnie szukasz produktu, który dopasuje się do Twojego wnętrza. Podłogi winylowe mają właściwości antybakteryjne, antystatyczne i antypoślizgowe, dzięki czemu są doskonałym dodatkiem do pokoju dziecięcego.

Płytki winylowe strzałem w dziesiątkę

Wykładzina winylowa to nie jedyna opcja. Płytki winylowe można przyklejać, więc nie dają tak wielu możliwości instalacji jak panele, ale mają te same właściwości. Ten rodzaj płytek składa się z winylu technicznego i użytkowo-dekoracyjnego, ponieważ jest cieńszy niż panele i lity winyl. Ze względu na odpowiednią wagę, odporność na wilgoć i wygodę, są one najczęściej umieszczane w łazienkach. Stąpanie po nich jest o wiele przyjemniejsze niż po tradycyjnych zimnych płytkach.

Panele winylowe — materiał, który warto znać!

Jest to jedna z opcji podłóg winylowych. Decydując się na ten rodzaj podłogi, można oczekiwać niezwykłej stylistyki, żywego koloru i praktyczności. Panele mogą być klejone lub układane na tzw. click, dzięki czemu ich montaż jest bardzo prosty. Składają się one z wielu warstw. Pierwszą z nich jest płyta HDF, która służy jako rdzeń podłogi. Pozostałe dwie to panele na bazie korka, które są umieszczone na górze i na dole paneli. Na górną warstwę nakładana jest powłoka winylowa. Ten rodzaj podłogi jest naprawdę kuszący pod względem wystroju. Wśród dostępnych opcji znajdują się kamień, drewno, jodełka, mozaika i ceramiczne dekoracje patchworkowe. Każdy z tych materiałów emanuje elegancją i wspaniałością.