15 czerwca, 2024

Portal Dom i Ogród – ECOFLOOR.PL

Informacje na temat remontu, budowy, aranżacji wnętrz.

kiedy zacząć budowę

Wasz wymarzony projekt domu spełniający najnowsze standardy

Własny dom to marzenie wielu z nas. Jaki projekt wybrać, by był zarówno praktyczny, jak i komfortowy, a ponadto spełniał wszystkie najnowsze standardy?

Dom spełniający najnowsze standardy – co to oznacza?

Dom spełniający najnowsze standardy to po prostu dom nowoczesny. Współczesne budynki inspirowane są w dużej mierze stylem modernistycznym, w którym główną rolę odgrywa prostota. Domy współczesne cechuje minimalizm, zarówno w kwestii formy, jak i designu. Cechą budynków nowoczesnych jest również stosunkowo niski koszt wykonania. Jeśli interesują Cię projekty tanich domów – domoweklimaty.pl to miejsce, w którym znajdziesz funkcjonalne i atrakcyjne cenowo plany domów jednorodzinnych.

Plan domu - wybór

Najnowsze standardy w kwestii designu

Pod względem estetyki i designu nowoczesne domy wyróżnia przestronność i prostota. Domy te budowane są na bazie nieskomplikowanej, kompaktowej bryły zwieńczonej płaskim dachem. Istotnym elementem współczesnego domu są duże przeszklenia w postaci okien, drzwi, a nawet całych ścian. Najnowsze standardy projektowania to również elegancka, klasyczna kolorystyka, w której dominują zwykle odcienie bieli, szarości, czerni i beżu.

Najnowsze standardy technologiczne w domach jednorodzinnych

Wybierając projekt wymarzonego domu, nie zwracamy jednak uwagi tylko na jego wygląd i walory estetyczne. Liczy się także jego wnętrze. Najnowsze standardy wewnątrz domu dotyczą głównie funkcjonalności układu pomieszczeń oraz nowoczesnych rozwiązań w kwestii technologii. Funkcjonalność dotyczyć może aspektów takich jak wyraźny podział na strefę dzienną i nocną, a także obecność dodatkowych pomieszczeń, takich jak garderoba czy pralnia. W dziedzinie technologii przewodnim trendem są inteligentne systemy zarządzania. W ich skład mogą wchodzić zarówno sprzęty, takie jak odkurzacze, pralki czy alarmy antykradzieżowe, jak również bardziej zaawansowane systemy, m.in. sterowane za pomocą smartfona oświetlenie i rolety czy monitorowanie jakości powietrza.

Wybór projektu domu – najważniejsza część inwestycji

Najnowsze standardy budowlane a warunki techniczne

Najnowsze standardy to jednak nie tylko sam wygląd czy funkcjonalności domu. Odnoszą się one także do aktualnie obowiązujących przepisów budowlanych. Od 2021 roku wedle wymaganych warunków technicznych nowo powstające domy muszą spełniać nieco bardziej rygorystyczne wymogi dotyczące głównie aspektów związanych z oszczędzaniem energii. Zmiany dotyczą zmniejszenia współczynnika przenikania ciepła poszczególnych elementów budynków oraz zmniejszenia zapotrzebowania domów na energię nieodnawialną. Więcej na temat obowiązujących przepisów w artykule „Warunki techniczne w 2021 roku – co się zmieniło w prawie budowlanym?”.