27 września, 2023

Portal Dom i Ogród – ECOFLOOR.PL

Informacje na temat remontu, budowy, aranżacji wnętrz.

jedzenie nad morzem

Pyszne jedzenie nad polskim morzem

Wakacje to przede wszystkim czas odpoczynku, obcowania z przyrodą, zwiedzania lokalnych zabytków, ale również poznawania miejscowej kultury, w tym również regionalnych kulinariów. Nie ma co się oszukiwać, większość z nas uwielbia jeść, dlatego warto szukać ośrodków noclegowych, w których funkcjonują kuchnie serwujące pyszne jedzenie nad morzem. Wczasowiczom, których interesuje dobra restauracja Jastrzębia Góra zapewnia możliwość za sprawą Hotelu Astor posiłkowanie się pysznymi, lokalnymi daniami.

Restauracje Jastrzębia Góra – poznaj kaszubski smak

Przebywając na wczasach, warto odłożyć swoje nawyki żywieniowe, odstawić ulubione potrawy, którymi posilamy się na co dzień i zakosztować lokalnych przysmaków, które stanowią symbol danego regionu. Restauracje Jastrzębia Góra oferują całą paletę miejscowych dań, które na długo zapadną urlopowiczom w pamięć. Bogatą ofertę kulinarną przygotował Hotel Astor, którego kuchnia stawia na tradycyjne smaki, tak dobrze oddające charakter Kaszub.  

Regionalne jedzenie nad morzem pomoże lepiej poczuć klimat wybrzeża, poznać miejscowe zwyczaje, poszerzyć swoje doświadczenia kulinarne o nowe doznania.

Jedzenie nad morzem – smakuj zdrowych, smacznych i pożywnych dań rybnych

Wakacje nad morzem automatycznie kojarzą się z zapachem smażonych ryb. Miejscowi żyją z połowów, dlatego lokalne restauracje w Jastrzębiej Górze jak np. w Hotelu Astor serwują rozmaite dania na bazie mięsa ryb. Warto kosztować różnych propozycji. Posiłki takie są zdrowe, stanowią źródło pełnowartościowego białka, witamin i minerałów, ale przede wszystkim wspierających pracę serca kwasów tłuszczowych Omega.

Większość osób w codziennym życiu zapomina o włączaniu do swojego menu dań rybnych, dlatego pobyt w nadmorskich miejscowościach to dobra okazja, by nadrobić te kulinarne zaległości, poznać pyszne smaki i zadbać o dostarczenie niezbędnych mikroskładników.

Smak i zapach lasu oraz dymu – specjalność kuchni Astor

Restauracja w Jastrzębiej Górze Astor słynie z oferowania posiłków zachwycających niepowtarzalnym  smakiem oraz aromatem. Specjalnością kuchni są dania rybne przyprawione słodkimi igłami wyjątkowej odmiany świerka cytrynowego. Smaku i zapachu dodaje potrawom zapach dymu wędzarniczego. Takie połączenie smaków i aromatów zabiera degustatora w swoistą podróż po nadmorskim lesie.

Szef kuchni słynie ze stosowania naturalnych dodatków. Są to m.in. kandyzowane młode szyszki sosny czy miód akacjowy. Duża część potraw (jak np. śledzie kiszone) przechowywana jest w specjalnych beczkach dębowych, co uszlachetnia ich smak.

Różnorodność oferty

Choć jedzenie nad morzem to przede wszystkim rozmaite dania rybne, to szanujące się jastrzębskie restauracje nie mogłyby nie przygotować oferty dla klientów, którzy preferują inne potrawy. Dlatego w menu Astor nie zabraknie propozycji dla miłośników innych smaków. Wykwintne śniadania, obiady oraz kolacje zamówią również wegetarianie. Kuchnia zachwyca bogactwem pomysłów. Z tego powodu coś dla siebie znajdą osoby będące na różnych dietach.