13 lipca, 2024

Portal Dom i Ogród – ECOFLOOR.PL

Informacje na temat remontu, budowy, aranżacji wnętrz.

Przykłady zmian lokatorskich

Przykłady zmian lokatorskich, które warto wprowadzić przed odbiorem mieszkania

Wielkimi krokami nadchodzi ten wymarzony moment, w którym zostaniesz właścicielem nowego mieszkania? Czy wiesz, że jeszcze na długo przed jego odbiorem w porozumieniu z deweloperem możesz wprowadzić szereg strategicznych modyfikacji, dzięki czemu wnętrza będą dostosowane do Twoich potrzeb? Poznaj przykłady zmian lokatorskich, o których warto pomyśleć od razu po otrzymaniu wstępnych projektów mieszkania.

Rezygnacja ze ścian działowych

Ścian nośnych pod żadnym pozorem nie można wyburzać ani zmieniać ich lokalizacji. Ściany działowe to jednak zupełnie inna bajka. Dlatego też po zapoznaniu się z projektem, który przedstawi Ci deweloper, możesz podjąć decyzję o zaniechaniu budowy, zmianie usytuowania lub dołożeniu nadprogramowych ścian działowych. Dzięki temu możesz powiększyć wybrane pomieszczenia.

Nie każdy już na etapie budowy potrafi jednak zdecydować o tym, jak w przyszłości ma wyglądać dane mieszkanie. Czasami trudno jest wszak zwizualizować sobie plan, który przedstawia rysunek techniczny. Pomoże Ci w tym architekt wnętrz w Warszawie. Ze specjalistą warto skontaktować się również w sytuacji, gdy masz konkretny pomysł na swoje wnętrza – wówczas możesz po prostu skonsultować swoją wizję z zawodowcem i upewnić się, że wprowadzając zmiany, osiągniesz efekt, którego oczekujesz.

Większa liczba gniazdek elektrycznych

Kolejna z ważnych decyzji, które najlepiej jest podjąć jak najszybciej, dotyczy liczby oraz rozmieszczenia gniazdek elektrycznych w mieszkaniu. W praktyce często okazuje się, że liczba proponowana przez deweloperów w pierwotnym projekcie jest niewystarczająca. Ciągle przybywa nam wszak urządzeń elektrycznych, z których korzystamy w domach. Wszechobecne przedłużacze co prawda rozwiązują problem niedostatecznej liczby gniazdek, ale wyglądają dość nieestetycznie. Jeszcze zanim wprowadzisz się do mieszkania, zadbaj zatem o to, by znalazło się w nim przynajmniej kilka nadprogramowych gniazdek – prędzej czy później na pewno z nich skorzystasz.

Zmiana lokalizacji gniazda telewizyjnego

Oprócz zwykłych gniazdek elektrycznych warto zająć się również gniazdem telewizyjnym, internetowym oraz telefonicznym. Jeżeli gniazdo tv w projekcie znalazło się na samym dole ściany, a Ty planujesz powiesić telewizor, dostosuj projekt do swoich potrzeb i poproś dewelopera o umieszczenie gniazda na odpowiedniej wysokości. Planujesz zaadaptować jeden z pokoi na biuro i zależy Ci na łączeniu się z siecią przez kabel, ale gniazdo internetowe w projekcie zostało uwzględnione w salonie? Sprawdź, czy da się to zmienić.

Inne rozmieszczenie grzejników

Nie każdy z właścicieli mieszkań wie, że w ramach zmian lokatorskich bardzo często możliwa jest też modyfikacja liczby lub umiejscowienia grzejników. Właśnie dlatego już od samego początku warto współpracować z architektem i planować wszystko, łącznie z rozmieszczeniem mebli. Jeśli na środku ściany, do której wedle Twojego planu miała przylegać narożna kanapa, w projekcie widnieje duży grzejnik, nie trać czasu na szukanie mniejszego mebla. Zamiast tego sprawdź, czy możliwe jest zamontowanie mniejszego grzejnika pod oknem.