21 lipca, 2024

Portal Dom i Ogród – ECOFLOOR.PL

Informacje na temat remontu, budowy, aranżacji wnętrz.

Przedświąteczne porządki

Przedświąteczne porządki – od czego zacząć?

Każde święta związane są z odpowiednimi przygotowaniami – do jednych z nich należą gruntowne porządki. Lubimy w końcu świąteczny czas spędzać w domu, w którym pachnie czystością, często jest też to dobra okazja do przejrzenia gromadzonych rzeczy. Od czego jednak je rozpocząć, aby były przyjemne i efektywne? Przygotuj konkretny harmonogram sprzątania!

Kiedy rozpocząć świąteczne porządki?

Odkładanie świątecznych porządków to nie jest dobry pomysł – łatwo wtedy o niepotrzebne nerwy oraz stres. Przygotowania do Świąt najlepiej rozpocząć więc już pod koniec listopada. Jak jednak ułatwić sobie gruntowne sprzątanie domu? Opracuj plan sprzątania! Określ co, w jakich pomieszczeniach należy zrobić, a także wyznacz sobie dni, w których się tym zajmiesz. Warto również w przygotowania przedświąteczne zaangażować wszystkich domowników – wtedy są one znacznie szybsze i przyjemniejsze. Dobra organizacja i współpraca to podstawa!

Od czego rozpocząć przedświąteczne czyszczenie domu?

Sprzątanie każdego domowego pomieszczenia powinno rozpocząć się od mycia okien, wyprania firan oraz zasłon, a także odkurzenia górnych powierzchni mebli – te czynności warto wykonać już pod koniec listopada czy na początku grudnia. Następnie warto przejrzeć szafy, szafki oraz garderobę – uporządkować wnętrze tych mebli, a także zastanowić się czy niektórych rzeczy faktycznie są potrzebne. Odkurzanie, umycie podłogi czy ścieranie kurzy to porządki, które zostawić można na kilka dni przed Świętami. Więcej wskazówek, które ułatwią przedświąteczne porządki znajdziesz na Leifheitsklep.pl!

Jak sprzątać szybciej i wygodniej?

Chciałbyś porządki wykonać możliwie jak najszybciej, a zaoszczędzony czas poświęcić na przyjemności oraz pasje? W takim razie koniecznie wyposaż swój domowy kącik w wysokojakościowe akcesoria do sprzątania oraz środki czyszczące, a także w ułatwiające efektywne sprzątanie elektryczną myjkę do okien!Te przydatne urządzenie pozwoli szybko i bardzo dokładnie umyć okna, lustra czy też szklaną kabinę prysznicową, jak również szyby w samochodzie.