15 czerwca, 2024

Portal Dom i Ogród – ECOFLOOR.PL

Informacje na temat remontu, budowy, aranżacji wnętrz.

mop płaski

Mop płaski – poradnik przed zakupem

Mop płaski to wciąż najpopularniejszy wybór spośród wszystkich dostępnych rodzajów i typów mopów. Dlaczego cieszy się niesłabnącą popularnością? Prawdopodobnie wynika to z jego dużej funkcjonalności, przydatności podczas sprzątania różnego typu powierzchni oraz niskiej ceny. Poniżej postaramy się podpowiedzieć – w jaki rodzaj mopa płaskiego warto się zaopatrzyć oraz na jakie cechy dostępnych mopów zwrócić uwagę, by zakup był udany.

Mop płaski a przyjemność sprzątania

Mop płaski to alternatywa względem tradycyjnych mopów sznurkowych. Używanie tych ostatnich było pod wieloma względami nieprzyjemne. Mopy sznurkowe miały ograniczone możliwości wchłaniania brudu i usuwania zanieczyszczeń. Po wymyciu podłogi mopem sznurkowym często pozostawały smugi, a sama konstrukcja końcówki nie pozwala na dotarcie do najtrudniej dostępnych miejsc. Ponadto, mopy sznurkowe kiepsko radziły sobie z oczyszczaniem podłogi w okolicy kantów i krawędzi.

Mopy płaskie miały być odpowiedzią na ograniczenia mopów sznurkowych. Przede wszystkim – ich końcówka jest płaska i ma kształt prostokąta. Stanowi to jego dużą zaletę, gdyż w ten sposób mop idealnie radzi sobie z czyszczeniem krawędzi podłóg przy ścianach, kantów, a także podłogi pod łóżkiem, szafą i w innych, trudno dostępnych miejscach.

Warto też podkreślić, że mopy płaskie przyspieszają przebieg całego mycia. Dzięki odpowiedniemu kształtowi końcówki pozwolą nam wyczyścić tę samą przestrzeń, z którą mopy sznurkowe poradziłyby sobie trzy razy dłużej. Mówiąc wprost, mop płaski – w porównaniu do mopów sznurkowych – to duża oszczędność czasu.

Rodzaje dostępnych mopów płaskich

Wśród dostępnych mopów warto zwrócić uwagę na kilka najbardziej pomocnych modeli, których krótką charakterystykę przedstawimy poniżej.

Mop Magnetic marki York to urządzenie, w którym wykorzystano specjalną formułę Magnetic System. Dzięki jej zastosowaniu płytka przytrzymująca tkaninę czyszczącą jest zatrzaśnięta na cały okres mycia, bez obaw o jej samoczynne rozłożenie. Jak dobrze wiedzą wszyscy użytkownicy mopów płaskich – to właśnie niepożądane, samoczynne rozkładanie się końcówki jest największym utrapieniem w ich używaniu.

Mop płaski Handy to model wyposażony w wiaderko. Wbrew pozorom, również korzystanie z mopa płaskiego może być na tyle przyjemne, że nie będziemy musieli odciskać jego końcówki własnymi rękoma. Dzięki mopowi Handy zrobi to za nas specjalne wiaderko, wyposażone w odpowiedni mechanizm. W wiadrze takim znajduje się szczotka pochłaniająca zabrudzenia, pyłki i paprochy, dzięki której mop już po jednym odciśnięciu będzie czysty i gotowy do dalszej pracy.

Mop Salsa od marki York to mop dla użytkowników wymagających. Zastosowane w nim tkaniny z mikrofibry wyposażone są w specjalne wypustki, w kształcie polipów. Są niezwykle pomocne w usuwaniu wszelkiego typu zabrudzeń – zarówno tych mokrych, tłustych jak i zaschniętych. Wypustki sprawiają, że już po jednym przeciągnięciu po podłodze z jej powierzchni usunięte zostają wszelkie zabrudzenia.

Mop płaski Pepita to natomiast wybór osób, którym zależy nie tylko na skutecznym myciu, ale również designie i walorach estetycznych. Mop Pepita jest wykonany z czarnych materiałów (podobnie jak jego końcówka myjąca), posiada przyjemny w dotyku trzonek, przeciwdziałający wyślizgnięciu się.