13 lipca, 2024

Portal Dom i Ogród – ECOFLOOR.PL

Informacje na temat remontu, budowy, aranżacji wnętrz.

tapeta

Które pokoje najlepiej wyglądałyby z tapetą akwarelową?

Przypomnij sobie, jak dziecko po raz pierwszy wzięło pędzel i stworzyło fantazyjną sztukę z plamami koloru. Możliwe, że używali akwareli, ponieważ są bezpieczne i można je prać dla dzieci.

Szybkie przewijanie do przodu Dużo czasu wyrosły akwarele. Ten oparty na wodzie styl malowania wciąż tworzy piękną, zapadającą w pamięć sztukę, o miękkości, która może przynieść światło i odnowioną energię do różnych miejsc w domu.

Akwarela, znana ze swojej subtelności, podkreśla luźne linie, cienkie pranie i przezroczyste kolory.

Tworzą świetne akcentujące ściany. W przypadku opcji pełnego pokrycia, tapety wykorzystujące technikę akwareli z obrazami takimi jak zwierzęta, kwiaty, a nawet oceany mogą całkowicie przekształcić pokój.

Dla minimalistów…

Prosty projekt lub brak projektu akwarele idą w parze z minimalistycznym wystrojem.

W sypialni

Gwałtowny zagłówek wsparty odrobiną koloru może tchnąć kolor w przestrzeń bez konieczności nadmiernego wysiłku. Pastele działają dobrze przy naturalnym świetle. Ziemiste i miękkie szarości uzupełniają metodę akwareli.

W łazience

Akwarele są również idealne do zdjęć natury. Pomyśl o niebie, strumieniach wody i przewiewnych strumieniach. Lekkość akwareli sprawia, że ​​idealnie nadaje się do rejestrowania uspokajających, relaksujących nastrojów, które są idealne do łazienki lub pokoju w proszku – pokoju, w którym większość ludzi spędza czas częściej, niż mogliby się przyznać.

W przedpokoju

Uchwyć ruch lub bezruch w naturze za pomocą akwareli nad małym stolikiem przy wejściu do drzwi. Ten styl doskonale komponuje się z całkowicie białym pokojem lub ścianą, wprowadzając jasny kolor, który rozpryskuje się w idealnym miejscu, nie robiąc zbyt wiele.

Think Abstract…

Jednym z najbardziej atrakcyjnych aspektów akwareli jest to, że sztywność linii jest niedozwolona. Im bardziej abstrakcyjny, tym bardziej kreatywny i tym lepszy efekt.

W sypialni

Głębokie odcienie, takie jak brązy i czernie w akwarelowym wzorze, otwierają ścieżki do tworzenia abstrakcyjnych wypowiedzi, które mówią same za siebie. Można je połączyć z dramatycznymi lub lekkimi meblami. Również mieszanie kształtów i tonów doda pomieszczeniu odrobiny pikanterii.

Pokój do nauki

Trudno nie dać się złapać w strefę z tłem wśród urzekającej akwareli. Dramatyczny efekt wykorzystuje prostotę dwóch lub trzech kolorów. Pojedynczy kolor gradientu styl stwarza to, co wydaje się idealnym środowiskiem.

Droga wejścia

Nie marnuj funkcjonalnej przestrzeni bez kolorowania. Ściana, która prowadzi na zewnątrz lub do schodów, jest doskonałą pozycją dla projektu akwareli. Możesz użyć delikatnych kolorów, które zachęcają i przypominają o relaksujących i niezapomnianych wakacjach.

Staranny wybór odpowiedniej tapety może zaprosić inny kąt oświetlenia w przestrzeń. Wybierz jasną, głęboką aplikację pigmentów.

Odważ się…

Akwarela tapeta nie tylko muszą być miękkie i delikatne. Może naprawdę podkręcić smak dzięki odważnym kolorom za pomocą ombre efektów.

W sypialni

Nie ma żadnych reguł oryginalności. Tam rodzą się trendy. Akwarela odtwarza ściany oświadczeń.

Inną opcją jest wybranie projektu przypominającego wzory znajdujące się już w pokoju, takie jak pocieszyciel lub rzut. Wzory akwareli mogą stać się kreatywne dzięki kolorom i wzorom. Dopasowany lub zmieniony może być praktycznym dodatkiem.

W wejściu

Kolejnym sprytnym wyborem dla odważnej tapety z pociągnięciami akwareli jest wejście. Kolory mogą być żywe i zachęcające , tworząc przyjemną energię.

Przestrzeń do nauki

Zmień zwykłą przestrzeń w uspokajającą oazę za pomocą farb do akwareli. Technika lekkich pociągnięć pędzla, którą łatwo rozpoznać za pomocą akwareli, to świetny sposób na przekształcenie białych lub jednokolorowych ścian ze zwykłych w zapierające dech w piersiach .

Efekt Ombre…

Piękno akwareli na tapetach polega na tym, że może być równie męska i żeńska. Zieloni i szarości są łatwo neutralne pod względem płci w kilku różnych odcieniach, ale nawet różowy w efekcie ombre akwareli mówi szyk i styl bardziej niż dziewczęca dziewczyna. Począwszy od jasnoszarej podstawy, która przechodzi w miękki róż lub od niej, jest wyrafinowana i subtelna.

Małe obszary i ściany akcentujące

Poranny łyk kawy lub przestrzeń, w której kwitnie kreatywność, proste meble uzupełnione jasną ombre ścianą są przyjemne dla oczu i ducha.

Nie ma powodu, dla którego ombre musi pozostać prosty i nieokreślony. Więcej kolorów zwiększa wibrację. Znajdź paletę, która przemawia do pożądanej energii w pomieszczeniu. Tematy takie jak oceaniczne odcienie błękitu i odcienie zachodu słońca przyjmują odcienie błękitu, fioletu, pomarańczy i szarości.

Inne pomysły…

Możliwości jest mnóstwo dzięki akwarelowym tapetom – do każdego pomieszczenia w domu, od jadalni i kuchni po sypialnie i wejścia. Akwarele mogą być odważne lub miękkie. W tych stylach tapet naprawdę jest tyle wszechstronności.

Dzięki inteligentnemu oświetleniu i kolorowi tematycznemu w centrum uwagi, akwarela nadaje ścianom wyraźną fakturę, jakiej nie robi zwykła farba.