26 września, 2023

Portal Dom i Ogród – ECOFLOOR.PL

Informacje na temat remontu, budowy, aranżacji wnętrz.

podłoga na tarasie

Jakich materiałów użyć do wykończenia podłogi na tarasie?

Podłoga na tarasie musi sprostać wielu wymaganiom użytkowym. Wybierając właściwy materiał, należy kierować się funkcjonalnością oraz upodobaniami estetycznymi, bo w końcu taras dla wielu pełni funkcję dekoracyjną budynku, jak i ogrodu, z którymi powinien stanowić spójną całość i tworzyć efekt harmonii.

Płyty SBR na taras

Przy wyborze, pod uwagę należy wziąć przede wszystkim jakość i właściwości użytkowe materiału, a także to, że nawierzchnia powinna być odporna na warunki atmosferyczne.

Z czego więc wykonać podłogę na tarasie? Wybór jest ogromny, jednak w tym krótkim materiale, podpowiemy, co sprawdzi się najlepiej.

Wiemy już, że wymarzona podłoga musi spełniać wszystkie oczekiwania – nie tylko pod względem wizualnym, ale również użytkowym. Przestrzeń przy domu to idealne miejsce, by korzystać ze świeżego powietrza przez cały rok. Odpowiednia aranżacja tarasu, sprawi, że będzie to możliwe i przyjemne.

Pora więc odpowiedzieć na kluczowe pytanie – Jaką nawierzchnię wybrać na taras?

Płyty gumowe na taras SBR, są idealnym rozwiązaniem, gdyż można je dopasować do praktycznie każdego projektu tarasu.

Są mrozoodporne, przystosowane do zastosowań zewnętrznych, tak więc mogą służyć przez długie lata. Antypoślizgowe płyty na taras to idealne rozwiązanie dla osób, które samodzielnie w prosty i szybki sposób chcą wykończyć taras. Dzięki łatwości układania poszczególnych elementów można ułożyć je samodzielnie i nawet w kilka godzin odmienić wygląd swojego tarasu.  Kolejną ogromną zaletą jest brak konieczności ich konserwacji.

Wiadomo też, że nawierzchnia ta tarasie, każdego dnia narażona jest na zarysowania, udeptywanie oraz uszkodzenia mechaniczne, tak więc w przypadku uszkodzenia pojedynczej płyty istnieje możliwość wymiany – która jest łatwa i wygodna. Ponadto płyty wykonane są z materiału, który jest wytrzymały i wykazuje wysoką odporność na ścieranie.

Trwałość 

Nasz klimat oferuje nam zróżnicowane czynniki pogodowe na zmianę: śnieg, deszcz, wiatr, nasłonecznie a także bardzo duże zmiany temperatur na przestrzeni roku.  Podłoga na taras powinna być odporna na wszystkie te zmiany atmosferyczne. Płyty gumowe SBR jest odporna na promienie UV – nie zmienia koloru  pod wpływem światła ani z powodu upływu czasu.  Dzięki specjalnej strukturze i warstwie antypoślizgowej, płyty gumowe na taras są bezpieczne także zimą, są odporne na wilgoć i umożliwiają odpływ wód opadowych i roztopowych.