15 czerwca, 2024

Portal Dom i Ogród – ECOFLOOR.PL

Informacje na temat remontu, budowy, aranżacji wnętrz.

cegła dekoracyjna

Cegła dekoracyjna – jaką wybrać na ścianę?

Cegła na ścianie to od kilku lat modny trend w aranżacji wnętrz. Choć jej czerwona, klasyczna odmiana dominuje w stylach rustykalnych lub industrialnych, coraz częściej spotyka się także jej inne wersje w brązie, czerni lub bieli. Warto zainteresować się takim wykończeniem ścian, bo jest oryginalne i pasuje do wielu aranżacji. Sprawdź, jak wybrać cegłę dekoracyjną na ścianę.

Przez wiele lat czerwona cegła była towarzyszem kominka, nawiązując do pomieszczeń klasycznych lub pałacowych. Aktualnie króluje jako efektowna dekoracja ścian, nie tylko w kuchni między meblami, ale także w salonie czy przedpokoju. Cegła dekoracyjna to jeden z najgorętszych trendów, popularny także jako okładzina z płytek klinkierowych lub betonowych. Hitem jest jej cynamonowy wariant https://www.carrea.pl/produkty/malaga-cinnamon-20-5×7-1-cegla-dekoracyjna-17338 który jest na tyle uniwersalny, że sprawdzi się w nurtach klasycznych i nowoczesnych.

Dekoracyjna cegła w salonie

Kolor materiału jest uzależniony od charakteru pomieszczenia. Biała cegła zmieni postrzeganie całej przestrzeni – optycznie powiększy i nada jej minimalistycznej nuty. Taki odcień sprawdzi się praktycznie wszędzie – zarówno w prowansalskim, nowoczesnym, jak i skandynawskim salonie. Ciemne wersje są atrakcyjne, ale mocno dominujące. Pamiętaj, że mogą wizualnie przytłoczyć i pomniejszyć niewielkie pomieszczenie. Doskonale sprawdzą się w przestronnym i dobrze doświetlonym lofcie lub rustykalnym pokoju dziennym. Ciekawie będzie wyglądać zestawienie czerwonej cegły dekoracyjnej z białymi meblami w salonie. To modne, kontrastowe i bardzo designerskie rozwiązanie aranżacyjne!

Kuchnia z dekoracyjną cegłą na ścianie

Produktem w kuchni możesz wyłożyć ścianę między górnym a dolnym rzędem szafek. Doskonale zabezpieczysz powierzchnię za kuchenką, atrakcyjnie obudujesz kuchenną wyspę lub kominek, jeśli taki znajduje się w Twojej kuchni. Stara cegła dobrze znosi kontakt z ciepłem, ale w przypadku, gdy znajduje się blisko ognia, należy ją pokryć ochronnym lakierem lub zastosować cegłę klinkierową, która wymaga dodatkowego wykończenia. W ten sposób ochroni materiał przed osadami z tłuszczu. Kolor budulca dobierz do stylistyki wnętrza.

Nowość! Cegła dekoracyjna w łazience

Ściana wykończona w łazience jest doskonałą alternatywą klasycznych płytek. Warto zwrócić uwagę na wspaniałe właściwości cegły, która wyróżnia się odpornością na zabrudzenia, wilgoć i zmianę temperatur, co bardzo przydaje się w tak wymagającym wnętrzu, jak łazienka. Pamiętaj, że cegła w pokoju kąpielowym powinna być dominującym elementem dekoracyjnym, dlatego należy dopasować do niej podłogę, meble oraz wszelkie dekoracje.

Cegła dekoracyjna na ścianie jest wspaniałą strukturą do wyeksponowania obrazów, fotografii, grafik i plakatów. Na takim tle fantastycznie wyglądają świece, metalowe dekoracje i szklane wazony. Łącz jej fakturę ze starym, drewnianym zegarem, a także zielonymi roślinami. Dzięki niej Twoje wnętrze nabierze stylu i będzie prezentować wspaniały klimat.