15 czerwca, 2024

Portal Dom i Ogród – ECOFLOOR.PL

Informacje na temat remontu, budowy, aranżacji wnętrz.

krajobraz

Błędy krajobrazu, których należy unikać w 2020

Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym architektem krajobrazu, czy doświadczonym weteranem, bardzo łatwo możesz popełnić pewne błędy, które mogą stanowić dla Ciebie przyszłe problemy. Dobrą rzeczą w błędach krajobrazowych jest to, że można je naprawić.

Chociaż przekonasz się, że zawsze lepiej jest całkowicie unikać tych błędów, ponieważ pozwoliłoby to zaoszczędzić wiele problemów i pieniędzy.

To powiedziawszy, oto pięć najczęstszych błędów w kształtowaniu krajobrazu, których należy całkowicie unikać.

  • Sadzenie drzew zbyt blisko domu

Drzewa naturalnie rosną wysokie i szerokie, a ich korzenie zwykle rozprzestrzeniają się na dużą odległość pod ziemią. W związku z tym nigdy nie jest dobrym pomysłem sadzenie drzew zbyt blisko domu, ponieważ mogą one poważnie uszkodzić baseny, pokłady, patio i fundamenty domu.

Co więcej, mogą one również zapobiegać przenikaniu naturalnego światła do okien. Zamiast sadzić drzewa, które kiedyś staną się ogromne, możesz rozważyć sadzenie mniejszych krzewów i umieszczenie kwiatów w drzewostanach , szczególnie jeśli estetyka jest twoim najwyższym priorytetem.

  • Sadzenie bez planowania

Stworzenie zrównoważonego i wydajnego krajobrazu wymaga dokładnego planowania, ale wydaje się, że wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy.

Zanim wybierzesz roślinę do swojego krajobrazu, musisz najpierw wziąć pod uwagę kilka czynników, takich jak klimat i pora roku, dostępna przestrzeń na zewnątrz, paleta kolorów rośliny i, co najważniejsze, styl życia.

Planowanie zajmuje dużo czasu, wysiłku i badań. Pomoże to jednak uniknąć poważnych błędów, które mogą wymagać naprawy wydatków.

  • Przeludnienie

Właściciele domów często dają się ponieść dekoracjom swojego podwórka, że ​​zapominają, że zbyt wiele wszystkiego nie zawsze jest dobre. Dlatego często można zobaczyć krajobrazy, które są zagracone zbyt dużą ilością roślin.

Jeśli chodzi o kształtowanie krajobrazu, mniej zawsze było więcej. Dlatego sadzenie zbyt wielu drzew i krzewów na podwórku ograniczy tylko atrakcyjność twojego domu.

Rośliny potrzebują wystarczającej przestrzeni do wzrostu i rozwoju. Jeśli twoje rośliny są ciasno upakowane, wiele z nich umrze z powodu nieodpowiedniego światła słonecznego. Z tego powodu zawsze upewnij się, że rośliny są dobrze rozmieszczone i nie kupujesz więcej roślin niż to konieczne.

  • Wypełnianie ornamentów

Można poprawić piękno swojego krajobrazu za pomocą ozdób, ale uważaj, aby go nie przesadzić. Podobnie jak przeludnienie roślin, wypełnienie ogrodu zbyt dużą ilością ozdób sprawi, że Twój krajobraz będzie wyglądał brzydko i rozpraszająco, co jest przeciwieństwem tego, co próbujesz osiągnąć.

Dekorując swoje podwórko ozdobami, zawsze powinieneś używać tych ozdób oszczędnie, bo inaczej twoje podwórko przyciągnie tyle uwagi – ale na pewno nie taką, na jaką liczyłeś.

  • Nie można przyciąć

Przycinanie jest niezbędną rutyną krajobrazową, która, jeśli jest dobrze wykonana, kontroluje i stymuluje wzrost twoich roślin. Dlatego przycinanie roślin w niewłaściwy sposób lub w ogóle ich nie przycinanie może poważnie uszkodzić rośliny i zniszczyć krajobraz.

Wiedza, kiedy przycinać rośliny, jest równie ważna jak wiedza, dlaczego warto je przycinać. Najlepszy czas na przycinanie roślin to zima, kiedy rośliny będą w stanie uśpienia. Możesz również przycinać wiosną i latem, o ile nie robisz tego zbyt często.

Pamiętaj jednak, że nigdy nie powinieneś przycinać swoich roślin jesienią, szczególnie dlatego, że mogą nie mieć wystarczająco dużo czasu na regenerację przed zimowymi uderzeniami.