15 czerwca, 2024

Portal Dom i Ogród – ECOFLOOR.PL

Informacje na temat remontu, budowy, aranżacji wnętrz.

meblościanka do salonu

Nowoczesne meblościanki do pokoju dziennego

Salon, pokój dzienny, otwarta strefa w mieszkaniu typu studio to przestrzeń wielofunkcyjna, w której niezbędne są praktyczne meble. Meblościanki, które dziś można nabyć w sklepach internetowych i stacjonarnych zostały zaprojektowane z dbałością o zachowanie funkcjonalności oraz nowoczesny wygląd, podkreślający stylową aranżację pomieszczenia. Złożone z komody, wiszącej półki, witryny oraz wysokiej szafki zestawy, tworzące meblościanki znakomicie komponują się, ustawione obok siebie, jednak w przeciwieństwie do swoich poprzedniczek w klasycznej wersji, elementy nie przylegają do siebie korpusami.

Meblościanki w nowoczesnej wersji – co nowego w propozycjach mebli do salonu?

Pojemny zestaw mebli stojących i wiszących do salonu to meblościanka, w której zmieści się wszystko. Nowoczesne meblościanki pozbawione są jednak regularności, a ich minimalistyczne kształty oraz niewielka ilość elementów sprawiają, że cały zestaw prezentuje się lekko i stylowo. Meblościanki w nowoczesnej odsłonie to meble proste i pojemne. Zaprojektowane zostały w taki sposób, aby wywołać wrażenie niewielkich, niskich i lekkich. Stylowe dzięki nieskomplikowanej stylistyce, zachwycają gładkimi frontami oraz licznymi przeszkleniami, dzięki którym jeszcze bardziej sprawdzają się w niewielkich pomieszczeniach.

biała meblościanka

na zdjęciu nowoczesna meblościanka do salonu

Jakość przede wszystkim, czyli meblościanki polskich producentów

Polscy producenci meblościanek do salonu nie ustępują kroku największym producentom mebli. Takie marki jak Elior lub Forte są rozpoznawalne i cenione za nowoczesny design oraz wysoka jakość wykonania (zobacz meblościanki polecane do salonu). Najpopularniejsze wśród meblościanek są kolekcje, wykonane z płyty meblowej o podwyższonej odporności na zniszczenie, o gładkiej lub pokrytej warstwą melaminową strukturze. Klienci, wybierające meblościanki mogą być pewni jakości, widocznej już podczas składania mebli, jak i w trakcie codziennego użytkowania. Każdy ich element został starannie dopracowany, by zapewnić odpowiedni efekt. Meblościanki posiadają nowoczesne, solidne uchwyty oraz opcjonalnie oświetlenie LED, dla efektowego wyglądu pomieszczenia.

czarna meblościanka

na zdjęciu czarna, stylowa meblościanka

Najmodniejsze meblościanki do salonu

Najchętniej wybierane meblościanki do salonu są dwukolorowe. Oznacza to, że uwielbiamy łączyć dwa odcienie drewna lub odcień drewna z bielą i czernią. Stylowe, modne meblościanki stanowią połączenie najmodniejszych odcieni drewnianych z bielą, zapewniając nowoczesny efekt aranżacyjny. Elementy zestawów można komponować w dowolnie zaplanowane układy, tworząc w pomieszczeniu wystrój na miarę swoich potrzeb. Wysokiej jakości meblościanki posłużą jako funkcjonalna przestrzeń do przechowywania. W nowocześnie urządzonych wnętrzach nie należy eksponować dużej ilości pamiątek i bibelotów, które pomieści stylowa meblościanka. Do małego salonu dedykowane są zestawy dwu lub trzyelementowe, składające się z półki otwartej, wiszącej, niskiej szafki RTV oraz wiszącej szafki typu witryna. Wisząca szafka jest, podobnie jak półka są meblami płytkimi. W dużym salonie doskonale wygląda rozbudowany zestaw.