15 czerwca, 2024

Portal Dom i Ogród – ECOFLOOR.PL

Informacje na temat remontu, budowy, aranżacji wnętrz.

Jak zabezpieczyć swój dom przed włamaniem?

Jak zabezpieczyć swój dom przed włamaniem?

Projektowanie domu i mieszkania wymaga od ciebie wdrożenia wielu przemyślanych działań. Pamiętaj, że oprócz aspektów wizualnych, niezwykle ważna jest funkcjonalność oraz bezpieczeństwo. Strach przed włamaniem sprawia, że sporą popularnością cieszą się drzwi zewnętrzne antywłamaniowe. Nie ma też co ukrywać, że na rynku można znaleźć naprawdę mnóstwo propozycji. Czy jednak wszystkie są warte zainteresowania? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie. 

 • Drzwi antywłamaniowe w twoim domu — czy zawsze mają sens?
 • Drzwi wejściowe antywłamaniowe — co warto wiedzieć?
 • Solidne drzwi antywłamaniowe — jak można je sklasyfikować?

Drzwi antywłamaniowe w twoim domu — czy zawsze mają sens?

Wiele osób często zastanawia się nad zasadnością wstawianie drzwi antywłamaniowych. Wydawać by się mogło, że zastosowanie ich bez uprzedniego wzmocnienia okien i drzwi tarasowych (parter lub pierwsze piętro) oraz bram garażowych i drzwi łączących dom z garażem jest bezzasadne. Nic bardziej mylnego! Odpowiednio dobrane drzwi ze specjalnie dobranym systemem zamków i zabezpieczeń mogą znacznie zniwelować ryzyko włamania do domu i zabezpieczyć mieszkańców przed ewentualnymi nieprzewidzianymi zdarzeniami.  

Renomowany producent drzwi zewnętrznych w swojej ofercie posiada wiele propozycji, które można dopasować idealnie do zabezpieczanego budynku. Poszczególne propozycje obejmują różnorodne barwy kolorystyczne oraz dostępne faktury. Dzięki temu możesz mieć pewność, że nieruchomość będzie tworzyć spójną całość, biorąc pod uwagę zastosowane fasady, wstawione drzwi oraz zamontowane okiennice. Jedno jest pewne — z drzwiami antywłamaniowymi poczujesz się bezpieczniej.  

Drzwi wejściowe antywłamaniowe — co warto wiedzieć?

Zanim przejdziesz do wybór drzwi, musisz nieco więcej wiedzieć na ich temat. Drzwi wewnętrzne wejściowe składają się z kilku fundamentalnych elementów, które zapewniają maksymalne bezpieczeństwo i uniemożliwiają swobodne zniszczenie zamków. Wśród nich wyróżnia się:

 • stalowa rama,
 • kratownica,
 • płyty stalowe.

To zbrojenie, dzięki któremu można rozmawiać o zabezpieczeniu przed sforsowaniem zapory i wycinaniem otworów. Oczywiście dużo zależy od tego, jakie konkretnie drzwi zostaną wybrane. Wystarczy powiedzieć, że drzwi o wysokiej klasie nie powinny posiadać przeszkleń. Ma to związek, z tym że szyba to zazwyczaj najsłabszy element drzwi wejściowych. Więcej na temat drzwi do twojego domu znajdziesz na: https://drzwimartom.pl/produkty/drzwi-zewnetrzne/drzwi-zewnetrzne-antywlamaniowe/

Solidne drzwi antywłamaniowe — jak można je sklasyfikować?

Warto również zdawać sobie sprawę z tego, że drzwi antywłamaniowe posiadają 6 klas. Wiedza ta jest sporym ułatwieniem dla tych, którzy pierwszy raz rozglądają się za drzwiami. Jeśli chodzi o szczegóły, sytuacja przedstawia się następująco:

 • klasa 1 – podstawowe zabezpieczenie,
 • klasa 2 – ochrona w razie wykorzystania podstawowych narzędzi,
 • klasa 3 – drzwi zapewniają większy opór; ochrona w przypadku wykorzystania łomu,
 • klasa 4 – ochrona w razie wykorzystywania większej liczby narzędzi,
 • klasa 5 – ochrona nawet przy korzystaniu z elektronarzędzi,
 • klasa 6 – drzwi wytrzymują napór elektronarzędzi o dużej mocy.

Wśród propozycji warto zastanowić się nad opcją, jaką są drzwi przylgowe a bezprzylgowe. W tym przypadku kluczową rolę odegra aspekt wizualny oraz twoje preferencje. To, na jakie drzwi się zdecydować uzależnione jest w dużej mierze od indywidualnych potrzeb oraz rodzaju budynku. Najlepszym sposobem jest kontakt z producentem, który pomoże w weryfikacji i wraz z tobą dopasuje najlepszą propozycję.